שבט

בהתחלה חשבתי שהאלמוגן בחצר האחורית התבלבל.
כי כשהורדתי כביסה במרפסת ראיתי שלמרות שהוא עדיין מכוסה במעטה (דליל,  יש לומר) של עלים צהבהבים,  ולמרות שהנשירה טרם הסתיימה   –  ראשוני הניצנים האדומים שלו כבר בוערים.  ואיך זה,  תהיתי,  שהאביב כבר בפעולה לפני שמלאכת הסתיו-חורף הושלמה.

אבל אז נזכרתי שחודש שבט התחיל.  האלמוגן לא התבלבל.  להפך,  הוא דווקא מדייק.  בכלל,  עצים כנראה אינם טועים.  בתבונה רבה ועל פי הסדר הנכון הם מתכוננים לראש השנה שלהם.  בעוד שבועיים יהיה הכול מוכן.

18 מחשבות על “שבט

 1. הלכתי לבדוק איך נראה אלמוגן.
  וגם תליית הכביסה במרפסת מבשרת, כך נדמה לי, על האביב, או לפחות על סיום העונה הרטובה והקרה במיוחד.

  אהבתי

 2. אה, אבל העצים אכן לא טועים. סליחה על הבנאליה, אבל כשאני רואה מטע עצים, אני תמיד מתפלא על התיאום המושלם ביניהם. בעיקר הדבר בולט לעין במטעים נשירים, כמו עצי פקאן, שיש גם בחצר שלנו וגם בחצרות סביב. כל העצים בשלכת יחד, כולם מתחילים ללבלב יחד, כולם עטויים בעלים טריים ובעלי צבע ירוק מדהים יחד. ולא פעם מצאתי עצמי תוהה על מידת הדיוק שלהם. כן, אני יודע, מדובר בכמות האור, בטמפרטורות ובהפרשי טמפרטורות בין היום והלילה – ובכל זאת, אצל כולם המחשב הפנימי מגיע בדיוק לאותה תוצאה. מדהים.

  אהבתי

 3. האלמוגן המתין למכירת סוף עונה והתחיל לחגוג על ההנחות, כך שבעצם הוא עוכב אחר מכירות החיסול כדי ללבוש בגדי חג. 🙂

  אהבתי

 4. מי שלא טועה לעולם זה אלה שאחראים על הפירות היבשים בסופר, הם והכתבים בטלויזיה שמדווחים על מחירי הפירות היבשים ו/או על ערכיהם התזונתיים 🙂

  אהבתי

 5. אבל חבל שהנשירים בארץ לא מבינים שפה אין צורך להפיל את כל העלים ולהצמיח אותם מחדש, כי שלג לא ירד פה, לפחות לא אצלינו…

  אהבתי

 6. עצים מתבלבלים לפעמים…כאשר העונות משתבשות להן באמת. אבל השנה יש חורף קלאסי…והאלמוגן הרגיש את שבט ממשמש ובא…

  אהבתי

סגור לתגובות.