רק כמה מילים

שהדי במרומים שאי אפשר לחשוד בי בחיבה מיוחדת לפייסבוק  –  אבל גם אני לא יכולה להתעלם מיתרונותיו.  השיתופים המבקשים פיסת מידע  –  כל מידע שהוא  –  על מטיילים ישראלים בנפאל,  הם מכמירי לב.  קשה אפילו לשער את מצולות החרדה המסתתרת מאחורי הרשימות הללו,  שמופצות כאש בשדה קוצים.  אני לא מכירה אף אחת מהנפשות המעורבות,  אין לי מושג על מי או מה או איפה בדיוק מדובר,  אבל אני משתפת שם את מה שנקרה על דרכי.  מחזיקה אצבעות לכולם,  ישראלים ושאינם.

12 מחשבות על “רק כמה מילים

 1. כנראה שהפייסבוק עם כל מגרעותיו ויתרונותיו הוא פשוט כאן וזו עובדה. ולגבי הישראלים בנפאל כולי תקווה ששלום להם!!

  אהבתי

 2. קבלתי זאת בוואטס אפ.
  אי אפשר שלא לחשוב על העם הזה שמשנה את פניו בעת חירום. לא סתם נאמר כל ישראל ערבים זה לזה .

  אהבתי

  • במקרים כאלה הייתה אמא שלי מצטטת אִמרה ידועה: היהודים לא יניחו זה לזה למות – אבל גם לא לִחיות (וגם בסדר ההפוך זה נכון).

   אהבתי

 3. בשעת אסון כאילו אנחנו מכירים את כל הישראלים והדאגה גוברת , גם אם לא מכירים אישית!
  המושג מנותקי קשר -נשמע לי נורא !

  אהבתי

  • אנחנו ארץ קטנה, כמעט כולם מכירים את כולם, או לפחות מכירים מישהו שמכיר את כולם.
   כל עניין מפחיד מאוד, מכל זוויותיו.

   אהבתי

 4. כמו כל דבר אחר הפייסבוק הוא כלי, ותלוי מה התוכן שיוצקים בו. אישית, לא התחברתי, אבל ברור לי שזה עניין של דור. זה כבר לא בשבילי. תמיד בהקשרים כאלה אני נזכרת במישהו (וכרגע לא זוכרת מי) שסיפרו לו על המצאת הטלפון, ואיך כל אדם יכול לדבר עכשיו עם כל אדם אחר ברחבי העולם, והוא אמר בשעשוע: כן, אבל על מה ידברו?
  ולגבי המעורבים באסון, גם זה תמיד מציק לי שבכל אסון נורא ההתמקדות היא בישראלים בלבד. נכון שעניי עירך קודמים, אבל קצת פרופורציות. אנשים מתו, איבדו שם הכל, ואנחנו כאן מורטים שערות בגלל שישראלים אחדים עוד לא הגיעו למקום שממנו יוכלו לשלוח מייל לארץ. מצטערת ויכולה להבין את החרדות של בני המשפחה כאן, אבל אסון זה עוד לא.

  אהבתי

  • במקרה הספציפי הזה מתברר שפייסבוק מאוד עוזר.
   די טבעי שמתעניינים קודם כל בישראלים – וזה לאו דווקא פוגם בפרופורציות: הרי לכולם ברור שמדובר באסון נורא. אבל אנחנו ארץ קטנה (ואנרגטית מאוד), כולם מכירים את כולם, ולהפצה של הרשימות האלה ברשתות החברתיות יש לפעמים גם תוצאות חיוביות – הן מעבירות מידע חיוני. נראה לי שלו הבעיה הייתה שישראלים אחדים לא הגיעו למקום שממנו יוכלו לשלוח מייל, זה היה הרבה פחות מדאיג. הצרה היא שלא יודעים אם הם בחיים.

   אהבתי

 5. לגמרי. אני קיבלתי רשימות להפצה בווטסאפ. הבעייה, כפי ששמעתי הבוקר בטלוויזיה, היא שגם כאשר נוצר קשר – זה לא אומר שחולצו, זה לא אומר שמצבם יציב…מפחיד מאד! הלוואי וכולם יקבלו עזרה וכולם יחזרו בשלום

  אהבתי

סגור לתגובות.