ערב בפארק

צא ולמד כמה מעלות לקונצרט בפארק בליל קיץ הביל:

(אפילו אם לא רק המוזיקה המשובחת ביותר,  ולא רק הביצועים המעולים ביותר;  אפילו אם הגב נשבר לשניים מן העמידה הממושכת במקום אחד;  אפילו אם המתעקשים לחפש כיסא פנוי היכן שלא נותר ולו מקום ישיבה אחד     –  אפילו אם הם הולכים ושבים כבתחנת רכבת ומסתירים ומעצבנים;  בכל זאת רב החיובי על השלילי.  כי  –   )

–  כמה נעימה הבריזה בראש האמפיתיאטרון הטבעי,  לאמור,  בפסגת הגבעה המדושאה (המצאתי מילה,  כנראה).

–  ואיזה כיף זה קונצרט בכפכפים.  אפילו הקרוקס שלי התקבלו בהבנה.

–  ככל שהעמיק הערב הלכו השמיים והכחילו,  ולעתים נדמה שאף הסגילו,  והכוכבים נעשו זעירים ורחוקים יותר [ובשובי הביתה קראתי על הכוכב החדש שנתגלה במרחק 1400 שנות אור.  לא פלא שהם זעירים כל כך].

–  והצלילים שנשפכו על פני המדשאות החשוכות,  המשובצות במחצלות וכסאות מקופלים ומאות (אם לא אלפי) מאזינים   –   צלילים שהרחיקו לנדוד עד לאגמון המלאכותי ועד לחומת האקליפטוסים:  הצפרדעים הגיבו בקרקורים נרגשים,  והזיקוקים שהופרחו בתום הערב אף העירו את הציפורים שכבר ישנו בתוך הצמרות.  אבל אני בטוחה שהן שבו ונרדמו כשהשקט חזר אל הפארק.

–  למעלה חגו מדי פעם מטוסים קלים,  נטולי-קול,  וגם מצלמה אחת מגביהת-עוף  ואדומת-אורות,  מעין עפיפון בשלט-רחוק:  גולשת-בולשת.

–  והרחק מאוד,  בדרום,  נראו לפעמים אורותיו המהבהבים של מטוס גדול מנמיך במתינות מכיוון הים אל עבר נתב"ג (שהפך פתאום לדיגיטלי,  כדברי הפרסומת).

–  ועל מסילת הברזל הסמוכה חלפו כל העת הרכבות,  הלוך ושוב,  צפונה ודרומה. אחת בין-עירונית,  ורכבת משא אחת,  ובעיקר הפרבריות החמודות,  האדומות,  טרטורן מהוסה קצת על ידי התזמורת,  והן מנצנצות בחשכה בשתי קומות של חלונות.

19 מחשבות על “ערב בפארק

 1. בשנה שעברה הייתי בכמה קונצרטים, הבאתי שמיכה ושכבתי על הדשא ונהניתי מאד לשמוע מוסיקה ולצפות בכוכבים. המנצח והאמנים היו מקסימים. השנה הגעתי לקונצרט עם השירים של אריק איינשטיין והתאכזבתי. היו אלפי אנשים שנדחקו ודרכו עלי ורעשו והזמרת עצבנה אותי עם הקול הצווחני שלה ופשוט ברחתי אחרי כמה דקות עם החלטה לא לחזור יותר.במיוחד חששתי מהקונצרט הגדול כי תיארתי לעצמי ששם יהיה בכלל דוחק בלתי אפשרי.

  אהבתי

  • גילינו (קצת באיחור) תגלית מרעישה: לא חייבים לשבת במקום המיועד לקהל (שבחלקו הוא באמת מציק, כי כל הזמן מסתובבים בלי מנוחה). יש בפארק המון מקומות שקטים שאפשר לשבת בהם לבד בשקט, והצלילים מגיעים גם לשם. למשל ליד האגמון, ושם יש גם בונוס של הצפרדעים 🙂
   ובנוגע למה שכתבת בתגובה לפוסט הקודם, על החתולים: צודקת.

   אהבתי

 2. אוי שכחתי.
  רציתי מאד להגיע, אבל הנכדים היו אצלי והסתגרנו בבית עם המזגן עד שעות הלילה המאוחרות.
  ושכחת לספר יל חווית החנייה, אולי זה פוסט בפני עצמו 😁

  אהבתי

  • הו, חנינו רחוק. ומשם הלכנו ברגל. אבל זה דווקא בונוס: אחרי הרבה זמן במקום אחד, חילוץ העצמות מיטיב מאוד עם הנפש.

   אהבתי

 3. פתאום קלטתי מהו שעושה את הקריאה כאן לחוויה: היכולת שלך למצוא את הקווים הדקיקים האלה, השוליים, אלה שבדרך כלל חומקים מן העין כמו אורות הרכבת הפרברית.

  אהבתי

 4. כ כ יפה כתבת עד שהזכרת לי למה טרחתי לבוא לקונצרט החגיגי האחרון שדווקא ממנו יצאתי משועממת, ועוד לא הבנתי למה, אולי כי היו חסרים לי קטעים רונצרטנטיים ? זה היה יותר שואו ממוסיקה אמיתית, פופולארי מידי ונדוש לטעמי

  אהבתי

  • זה אכן פופולארי, לפעמים קצת יותר מדי, ונראה לי שזו גם השקפת העולם של גיל שוחט: להוריד את המוזיקה הקלאסית ממגדל השן שלה ולקרבה להמונים. במובנים מסוימים הוא צודק, אם כי אפשר להתווכח על המינון ועל הביצוע. ובכל זאת, להביא לעיר תזמורת סימפונית וזמרי אופרה ולאפשר גישה חופשית לכל דורש – זה רעיון יפה.
   ותודה לך.

   אהבתי

 5. העברת היטב את ערב הקיץ על יופיו והבילותו, ואפילו את הריחות והמראות והצלילים הבאת לכאן.
  יש משהו פתוח ופותח בחום ובאור של הקיץ.

  אהבתי

 6. אני אוהבת את הקונצרטים בפארק, חבל שאצלנו הם ממש מועטים
  בינתיים הקיץ הזה לא היה אף קונצרט
  והתאור שלך ממש ציורי .

  אהבתי

 7. היחוד של קונצרטים הם הקהל, יותר מאשר חווית החוץ.
  ישמשהו באנרגיה של הקהל שמוסיפה ומעשירה את החויה, בעיני לפחות

  אהבתי

 8. נקרא כמו חוויה נהדרת. וכתבת מאד יפה. אשמח לדעת איזה פארק זה? אני מאד אוהבת דברים כאלה. כשהייתי מזמן מזמן בארה"ב, הלכתי פעמיים שלוש לקונצרטים פתוחים כאלה. שם דווקא היה לח מסיבות אחרות (גשם) ואנשים ישבו על ניילונים בגלל הדשא הרטוב 🙂

  אהבתי

  • תודה (:
   פארק הרצליה. יחסית קטן, אבל מוצלח מאוד כל ימות השנה.
   בדיוק אתמול סיפרתי לאיש שלי על קונצרטים כאלה בארצות הברית. וכן, הגשם בהם הוא פקטור מאוד משמעותי. כולל ברקים ורעמים וכל השפיל (:

   אהבתי

סגור לתגובות.