רקוויאם

נסיעתי לספרד היוותה מכת-מוות לעציצים המקרטעים שלי (רק שניים במספר.  את כל השאר הרגתי מזמן,  בזמני החופשי,  ולא בכוונה,  כמובן). גם כך הם תמיד במצב של טרום-גסיסה   –  מעודף שמש,  או מעודף חושך,  או מעודף השקיה,  או מעודף הזנחה,  או מכל העודפים גם יחד.  אבל שכחתי להגיד לקטנה להשקותם בזמן היעדרותי האספמית,  והיא כנראה שכחה לגמרי מקיומם,  ואי אפשר להאשימה על כך.  כשחזרתי,  ביום הראשון של האובך הגדול,  שניהם היו מיובשים עד העצם.  כדרכי בקודש מיהרתי והשקיתי אותם בנדיבות מופרזת,  ובשל הלחות האיומה מי ההשקיה לא התנדפו.  בקיצור  –  הפיקוס שבע הקרבות,  בן העשרים-כמעט,  נרקב לגמרי,  והבוקר השלכתי אותו לפח.

הצמח השני גם הוא במצב מעורר רחמים.  קצצתי את כל עליו היבשים והשארתי אותו עם כרבולת גזוזה:  דקל שפל-צמרת.  עכשיו ניתן לו הזדמנות להתאושש,  ואם לא יילך,  ייפרדו דרכינו.  אבל הנה תזכורת למה שהוא היה פעם   –  כפי שרשמתי אותו במחברתי בפברואר 2014 (הבוקר חיפשתי ומצאתי).  היו ימים.

ימי הזוהר של הצמח0001

במלוא צמרתו (להקליק להגדלה)

26 מחשבות על “רקוויאם

 1. אולי לא סוף פסוק אולי עוד יתאושש. לפי בציור מדובר בצמח חזק שלא אוהב יותר מדי מים ומעדיף צל. (לא "לא אור", הרבה אור ללא שמש ישירה).

  אהבתי

  • גם אני מקווה שכך. אשר לאור וצל וכו' – גינה קטנה הייתה יכולה להועיל, אבל כיווני האוויר של הדירה בה אני גרה מקשים על הגינון. כמובן, גם הכישורים הלקויים של הגננית לא עוזרים (:

   Liked by 1 person

 2. המממ. שלושה שבועות בלי השקייה אכן יהרגו גם את החזק שבצמחים. לא המציאו איזו אפליקציה שמזכירה להשקות (לשני העציצים החדשים שתביאי במקום)?

  אהבתי

 3. כאשר אנחנו נוסעים ( וזה לעתים רחוקות) נותנים מפתח לשכנה, והיא משקה את העציצים
  וכך גם היא עושה.
  במרפסת שהיא מערבית שורדים אצלנו מעט צמחים , ולכן בחרתי בוינקה ופטוניה שאוהבים שמש (ומים) אבל אני חושבת שכל שנה צריך לשתול מחדש.
  אהבתי את הביטוי "שפל צמרת" ואולי עוד יתגבר על מה שהיה ויתאושש!

  אהבתי

 4. בעתיד, תוכלי בפשטות להציל את צמחייך.
  כל שתזדקקי לו, הוא מיכל גדול וצינורית. חפשי באינטרנט…
  עדה, ידוע שכל המציל צמח אחד, כאילו הציל יער שלם 🙂

  אהבתי

  • 10 שנים מתוך ה-20 הוא כבר היה נבול כמעט לגמרי. אבל זה שאת קוראת לצמח השני דקל אמור להעלות לו את המורל ולשפר את סיכויי ההישרדות שלו (:

   אהבתי

 5. קראתי פעם שכשנוסעיפ אפשר לשים דלי מים ליד הצמח, להוביך חוט, וחוק הכלים השלובים יעביר את המים במשורה. ואפשר כלי פלסטיק מחורר טיפלה, וחוט משם לצמח,. אבל באובך הזה שדות שלמים של עגבניות ושאר ירקות הלכו קAפות, ברמת עצוב לראות משהו חי נובל. אולי בכל זאת יינצלו ? .

  אהבתי

סגור לתגובות.