פנינה

(ימים 32 – 34.  כבר שליש.  אבל זהירות,  ספוילרים)

בחמישי בערב,  בפרק השבועי של שטיסל:
לפני השינה גונבים האחים הקטנים של רוחמי מחדרה את הספר שממנה נהגה להקריא להם על "חנה",  כדי לקרוא בו בעצמם.  כשהגדול מביניהם (אולי בן עשר?) קורא באוזניהם מתוכו,  מתברר להם פתאום שזאת לא חנה,  אלא אנה קרנינה,  ושרוחמי סתם המציאה את סיפורי חנה. כי אנה קרנינה היא בכלל אישה "גויה" שמניחה לגבר זר לגעת בידה.  מזועזע שולח בן העשר את אחיו הקטנים לישון, אבל ממשיך לקרוא בספר האמור לבדו.

וזה בבית שאין בו טלוויזיה ואין משחקי מחשב,  וכדי להשתעשע ולהעביר את הזמן,  ילדים (ומבוגרים) קוראים ספרים.
עולם אחר.

12 מחשבות על “פנינה

 1. שטיסל סידרה מצוינת: מכניסה אותך לעולם אחר ובכל זאת מצליחה לגרום לך להזדהות עם הדמויות הפגומות מאוד. בדיוק מה שסידרה טובה אמורה לעשות.

  אהבתי

 2. בין צפייה בטלוויזיה ובין קריאה באנה קארנינה בגיל עשר – צר לי, עדה. אני מעדיף את הטלוויזיה. א"ק הוא ספר מורכב מדי בשביל להשאירו לילדים ללא השגחה. אם הילד קרא והבין – הרי שמקומו בכיתת המחוננים. אינני צופה בסדרה (היום ראיתי סצנות בודדות) אבל התאכזבתי מכך שהסדרה לא "הולכת עד הסוף" – ישנן חסידויות שבהן מקובל לקצץ את השיער. מדוע השחקנים לא קיצצו את שיערם בשם האמנות?

  אהבתי

  • לא יודעת על קיצוץ השיער (והרי לא כל החרדים הם מקשה אחת, ולא לכולם אותם מנהגים) – אבל בעיניי הנקודה כאן איננה מה עדיף – קריאה או טלוויזיה – אלא העובדה שיש מקומות שבהם ילדים מתגנבים אל חדר אחותם הגדולה כדי לשלוף בסתר ספר כדי לקרוא לפני השינה. נדמה לי שבמקומות שלנו זה כבר לא כל כך מקובל.

   אהבתי

 3. ראיתי את הפרק הזה. מעניין ומשוחק מצוין.
  עדיין אני מעדיפה סרטים דוקומנטריים. איכשהו משכנעים יותר…

  אהבתי

 4. הסדרה היחידה שאני צופה בה בטלוויזיה , במקרה את הפרק הזה החמצתי למרות שיש שידור חוזר בשבת אחה"צ , תודה שעדכנת אותי בפרט הזה .אגב; יש לנו בני משפחה חרדים ואני מכירה לפחות חלק מההווי שלהם.

  אהבתי

סגור לתגובות.