לערב יום הכיפורים

לכבוד הבחירות המתקרבות בארצות הברית מתרבים בכבלים הסרטים על נשיאים.  למשל הסרט החמוד "הנשיא מאוהב",  שהוא קצת כמו אגדת סינדרלה,  ושראיתי אותו אולי כבר מאה פעם,  ועדיין אני נהנית לצפות בו כל פעם מחדש.  אבל אתמול בערב היה סרט על בחירות לנשיאות בקולומביה (או בוליביה?) דווקא.  לא כל כך הייתה לי סבלנות בשבילו ודי התרשלתי בצפייה,  ורק פרט אחד מתוכו אני זוכרת היטב   –  כשמישהו מספר שם על מועמד כלשהו לנשיאות (בארה"ב?),  שבתום נאום מוצלח שלו ניגשה אליו מישהי ושיבחה אותו מאוד,  ואמרה לו,  אדוני,  כל מי שיש לו שכל יצביע עבורך,  והוא ענה לה,  זה לא מספיק טוב בשבילי,  כי כדי להיבחר אני זקוק לרוב.

וזה מתקשר גם למשפט ההוא מאיזה סרט אחר ששכחתי מה הוא,  על אלוהים שכנראה אוהב מטומטמים,  שאם לא כן לא היה בורא כל כך רבים מהם.

איך שלא יהיה,  בחירות טובות וחתימות טובות לכולם.  ושנשתדל כולנו להיות חכמים,  אפילו כשאנחנו צודקים,  ועל אחת כמה וכמה כשאנחנו לא.

23 מחשבות על “לערב יום הכיפורים

 1. המשפט האחרון. כי הוא כל כך נכון 🙂
  ההצגה הטובה ביותר בעולם היא עימות בין בריון אלים לבין עורכת דין נכלולית. אני לא חושבת שאיש מהם טיפש, אלא שמגרעותיהם האחרות גולשות מן הארון למרות עדר של יועצים שמנסים לסכור את הדלתות.

  Liked by 1 person

 2. אם יש משהו שלמדתי בשנה האחרונה זה שיש הרבה יותר מאינטליגנציה אחת, זו המסורתית. אז "חוכמה" יכולה לבוא לידי ביטוי בהרבה צורות. גם כאלה שלא נחשבות בדרך כלל, ולא בצדק.

  אהבתי

 3. קטונתי מדעת מהם האיכויות מהן אמור להיות מורכב נשיא ארה"ב ולו היה תלוי בי [וזה, לא], אף אחד מהמועמדים לא היה מגיע כה רחוק, אך בשכלול אחרון, מעדיפה את הגברת על פני האדון.
  *הערת סוגריים: חבל שלא ראיתי את "הנשיא מאוהב" אולי יתנו שוב [בהוט?]. כך שמו גם בלעז?

  אהבתי

 4. אהבתי את הסרט "הנשיא מאוהב" וגם סרטי נשיאים אחרים (היסטוריים יותר, קומדיה רומנטיים, וגם אקשן) – ועכשיו אני צופה בסדרה עם קיפר סאתרלנד שנקראת designated survivor (לא יודעת איך קוראים לזה בעברית או איפה זה משודר כי אני צופה דרך קודי) בה נכנס נשיא לכאורה לא מתאים לחלוטין (שהיה בכלל שר הבינוי והשיכון ושהנשיא המכהן בכלל פיטר אותו באותו היום) לבית הלבן בעקבות התקפת טרור איומה שהרגה פחות או יותר את כל הממשל, הסנט והקונגרס של ארה"ב. מרתק.
  מה שקורה במציאות בארה"ב עם המירוץ לנשיאות באמת מפחיד. טראמפ כנשיא ישפיע לא רק על ארה"ב אלא עלינו ועל העולם כולו. כמה שהילרי לא מעוררת אהדה, היא עדיין לדעתי הבחירה השפויה ההגיונית יותר

  אהבתי

  • נקווה שהשפיות תנצח. לפחות היום נדמה שיש סיבה לאופטימיות.
   נזכרתי בעוד סרט (מאוד משעשע), עם קווין קליין – שמשחק 'סתם איש' שדומה דמיון מפתיע לנשיא ומתבקש להחליפו (ללא ידיעת הציבור) כשהנשיא מנוטרל מטעמי בריאות.

   Liked by 1 person

   • נכון, ראיתי אותו. וגם היה סרט עם ריצ'רד דרייפוס שהיה שחקן כושל שהתבקש להחליף את הדיקטטור של איזו מדינה קריבית….ירח מעל…משהו. לא זוכרת עכשיו.

    אהבתי

סגור לתגובות.