ושוב רקפות

אתמול,  לראשונה,  הרגשתי שאני באירופה.
הטמפרטורות (הגבוהות) ירדו סוף סוף,  היה צריך סוודר קל,  השמיים התעננו,  ואז התחיל אפילו גשם.  בערב סופת רעמים קטנה עם רוח וגשם סוחף,  עד כדי חשש להפסקת חשמל (אבל החשש התבדה). תענוג נדיר.

*

בפארק פליטוויצה המפורסם:  פתאום רקפות.  בכל מקום:  ביער,  בדשא,  בשולי השבילים. דומות לאלה שיש בארץ (שזה הזן הפרסי,  נדמה לי)  ולא לאלה שראיתי בספרד לפני שנתיים   –  אבל קטנות מאוד.   כולן באותו צבע אחיד,  סגול נוטה לוורוד:  אין באמת הבדל מהותי בין צבעם של עלי הכותרת לבין צבע הסנטר הביישני. צומחות בבודדות ובקבוצות. קצת מזכירות סיגליות,  אבל הן לבטח רקפות.  בסוף אוגוסט.

ראש המשפחה צילם.

10 מחשבות על “ושוב רקפות

 1. לדעתי הרקפות פרחו לכבודך.
  אפרופו אירופה, שבתי לפני יומיים משם ובין המדינות שעברנו בהן, קבלה אותנו מלטה בגשם שוטף. בדיוק סיימנו את הטיול וכשהיינו במונית בדרך חזרה לספינה, ומוגנים מפני טיפותיו קבלנו קדימון של החורף שלו אני כבר מייחלת.

  אהבתי

 2. איזו מתנה קיבלת מאירופה עדה יקרה! הרקפות האהובות שלך ועוד באוגוסט. תזכורת לחורף שעוד נראה רחוק (למרות שהערב אנחנו יושבים עם חלונות פתוחים ובלי מזגן לראשונה מזה ימים רבים).

  אהבתי

 3. רקפות התרבות עשויות לתת פריחה שניה באוגוסט גם בירושלים.
  המשך הנאה מקרירות שלהי הקיץ האירופי 🙂

  אהבתי

 4. לרגע חשבתי שאת כותבת מהארץ, כי גם פה כבר מריחים סתיו, והערבים קרירים, או, נכון יותר: קרירים יותר. והרקפות. חלק מהאושר זה ההפתעה, ככה, בשלהי אוגוסט.

  אהבתי

 5. עיתוי חביב – אני קוראת את הפוסט הזה בדיוק ביום הראשון של גל קרירות שהגיע לפתע אחרי כמה ימים של שמש חמה. אתמול היינו על 26 מעלות ושמש, היום 15 וגשם.

  מאד שמחה בשבילך שזכית לראות רקפות!

  אהבתי

 6. תודה לכולם! אני בבית סוף-סוף, מה שיקל עליי בענייני בלוגים ותגובות (מקלדת עברית, הידד!).
  בינתיים אני מתרשמת שמזג האוויר בארץ נסבל בהחלט. אין לנו מה לקנא בקרואטיה: היה להם שם קיץ קשה ביותר (אם כי הלילות קרירים, ואין לחות אפילו במשך היום, וזאת למרות הקרבה לים האדריאטי). 34 מעלות בצל בסוף אוגוסט באירופה, עם רוח חמה ויבשה כמו בים המלח – אולי בכל זאת עדיף מישור החוף הבלתי נסבל שלנו 🙂

  אהבתי

 7. פינגבק: טוב ורע | בלוגיעדה

סגור לתגובות.