ממשלת הלילה

(לא פוסט פוליטי)

סמוך לחצות,  המרָאה מזאגרב:  הטיסה שלנו הייתה האחרונה ללילה הזה,  ולאחריה היו צפויות עוד כשש שעות שקט בנמל לפני שפותחים את היום החדש.  על כן התקדמה ההמראה במהירות,  בלי העיכובים הרגילים על המסלולים:  כל עובדי הטרמינל חיכו מן הסתם שנסתלק כדי שיוכלו סוף סוף ללכת לישון.  ממקום מושבי ליד החלון ראיתי לשמאלי את האורות של מסלול ההמראה,  שיש בהם תמיד משהו מזמין וצופן סוד ומוביל אל הלא-נודע.  ידעתי שהמטוס יפנה כעת שמאלה למסלול הזה ויתחיל לרוץ עליו מהר,  בשאגת-ההמראה הרגילה (שנואת נפשי).  בדיוק מעל למסלול הזה שמשמאלי היה תלוי הירח.  חשבתי:  תכף ממריאים,  ישר לירח.

כמה שעות מאוחר יותר החלו להיראות בחלוני חופי הארץ:  מראה אהוב. נדמה היה לי שאני רואה משהו מווריד הרחק במזרח:  אולי האורות של תל אביב, ואולי רמזים ראשונים של הזריחה.  סביר להניח שהאפשרות הראשונה היא הנכונה,  אבל בכל זאת השתעשעתי במחשבה שבסופו של דבר לא אל הירח המראנו,  כי אם אל השמש.

*

בבית סוף סוף.  הכי בבית בעולם.

14 מחשבות על “ממשלת הלילה

 1. מהכותרת של הפוסט חשבתי שאולי התחלת לראות את משחקי הכס. לא ממש הופתעתי או התאכזבתי לגלות שלא.

  אהבתי

  • אני בורה מכדי להבין איך ממשלת הלילה קשורה למשחקי הכס (חשבתי דווקא על המאורות בבראשית א'), אבל יכולה לעומת זאת להתהדר בביקורי בדוברובניק, שקשורה איכשהו לצילומי הסדרה (:

   אהבתי

   • דווקא קראתי עכשיו כתבה ב'הארץ' שהסידרה הזו, ותיירות הקרוזים שהביאה עמה (אנשים שמגיעים בספינה, יורדים לכמה שעות ולא נשארים ללון) היא רעה חולה שתושבי דוברובניק לא יודעים כיצד להיפטר ממנה, ומונעת תיירות משמעותית יותר.

    אהבתי

 2. ברוכה השבה, היית מעדיפה להמריא לירח או אל השמש?
  כל הזמן מסביבי שומעת על משחקי הכס, וכיוון שלא צפיתי באף פרק מהסדרה, מרגישה כמו טמבלית שהגיעה מהירח, או מהשמש. 🙂

  אהבתי

 3. הווי מיוחד בשדות תעופה קטנים, שבהם את לקוח אחרון, ולא בקומפלקסים הענקים האלה שצריך כלי רכב כדי להגיע מצד אחד לשני. החזרה הביתה גם היא חלק מהחופש. ואכן מזג האויר השתנה בימים האחרונים. הקיץ עוד יתן פייט, אבל הוא בנסיגה.

  אהבתי

 4. ברוכה השבה ארצה. הערב אני ממריאה (ליפן ) אז עשינו סוג של חילופי שליחים ….
  גם אני אוהבת את אורות מסלולי ההמראה והנחיתה.
  אוהבת את מה שהם טומנים בחובם.
  אוהבת גם נחיתות לילה שאורות העיר הקרובה לשדה התעופה מנצנצים לעברי. זוכרת במיוחד את האורות של העיירה הצפון קליפורניינית של הורי כשטסתי אליהם באחד מביקורי…..משהו רגוע וביתי ומזמין….

  אהבתי

 5. לא יודע אם המראת לירח או לשמש, מה שבטוח שנחתת בפלנטת ארץ.
  תמיד טוב לשוב לבית 🙂

  אהבתי

סגור לתגובות.