טרדות

בזמן האחרון התרבו הטרדות.  תחילה איזו נזילה סמויה בצנרת שמיררה את חיי במשך חודשים.  הנזילה אותרה וטופלה בסופו של דבר,  אבל אני טרם השתכנעתי שזה סוף הסיפור.  אחר כך נפל עליי רוגזו של הטריפל טלוויזיה-אינטרנט-טלפון,  שראש המשפחה התעקש להעבירו מחברה אחת לאחרת,  משום שהראשונה הגזימה בחוצפתה בעניין התשלומים שהיא דורשת.  עד שהתרגלתי לחברה הקודמת נפלה עליי עכשיו זו החדשה,  כולל התקלות וחבלי הקליטה הצפויים,  ומשום כך,  כדרכי בקודש,  אני לא סומכת על הסידור החדש:  הנה עוד רגע ייפול האינטרנט,  ויפיל אחריו את שאר חבריו לטריפל.

אני לא אוהבת טריפלים.  זה אמנם חוסך כסף,  אבל אני מן המטורפים שמוכנים להשקיע כספים כדי להבטיח את שלוות נפשם-המסוכסכת.  עוד בילדותי לימדוני כי החכם לעולם לא יניח את כל הביצים בסל אחד.  מצד שני,  מרק טווין אמר על זה שהחכם דווקא כן מניח את כל הביצים בסל אחד,  אבל שומר על הסל הזה.   מצד שלישי,  איך אפשר לשמור על סל מלא של חברת תקשורת,  וזה הרי בכלל לא תלוי בי (אלא,  מסתבר,  בקווים של בזק).  מצד רביעי,  אני תלויה באינטרנט בשביל העבודה,  בעיקר בטירוף של סוף שנת הלימודים (ועל כייף ובלוג אני בכלל לא מדברת).  לכן כל חשש של תקלה מעיר עוד ועוד שורשים של שערותיי הלבנות שטרם נולדו,  והם מתדפקים מתחת לקרקפתי ומכינים עצמם להבקיע אל אוויר העולם בעשרותיהם או במאותיהם. הם במיוחד עושים את זה בלילות חסרי שינה,  זה התחביב שלהם.

בקיצור,  טרדות.  או צרות.  עניין של הגדרה ופרופורציות (או היעדרן).  אולי זה גם מסביר את התמעטות כתיבתי לאחרונה.  אגב,  הדעה המקובלת היא שקשיי החיים הם תנאי ומקור-השראה לכתיבה טובה.  אני לעומת זאת יכולה להעיד שכשיש בעיות כתיבתי נאלמת (גם בעי"ן).  מה זה מוכיח?  או שזה מוכיח שהטרדות שלי הן מינוריות,  ועל כן אין בכוחן לעורר כתיבה טובה.  או שזה מוכיח שהכתיבה שלי לא שווה הרבה,  עם טרדות או בלעדיהן.

או שגם וגם.

20 מחשבות על “טרדות

 1. גם אני מבחינה בין קשיים ובין טרדות. טרדות כשמן כן הן, לא ממש עוזרות לכלום, רק מטרידות. קשיים? מקשיים אפשר לצמוח, והם לגמרי מעודדים כתיבה.

  אהבתי

 2. שאלה יהיו כל הצרות שלנו.
  ואני מוטרדת מכך שאין לי מושג איך להכנס לבלוג שלי פה.
  אפילו בכלל לא הצלחתי להכנס לבלוג של הוורדפרס.
  אני לא חושבת שראוי בכלל שאבקש שוב עזרה כי כנראה שאשכח שוב.
  מתסכל ומיאש.
  נראה שאחזור לישרא הטוב המוכר והנוח. לפחות בינתיים. יאללה אני הולכת לשם….

  אהבתי

  • אני מאמינה שיש דרך לא מסובכת למצוא את הבלוג שלך – אל תהססי לבקש עזרה. אלא אם כן שכחת את הסיסמה, שאז קצרה ידי מלהושיע.

   כל זמן שישרא קיים, אפשר כמובן להמשיך בו. וגם בלוגספוט (של גוגל) קל מאוד לשימוש.

   אהבתי

 3. כן, אלה טרדות מרגיזות. כל כך הפכנו תלויים בספקיות התקשורת, זה די מטורף. כמנהגן של טרדות, אני יכולה לנחם אותך בכך שהן יפתרו בסוף, ויפנו את מקומן לחדשות.
  ומה שזה מוכיח, זה שטרדות-עוכרות-שגרה מצליחות לערער אותך קצת, אני מכירה את זה גם. טיפוסים חובבי שגרה נטולת טרדות אנו:)

  אהבתי

 4. אכן טרדות מעצבנות, ושתיהן מתנוססות בראש רשימת הדברים שמפילים גם אותי: נזילות מתמשכות/חוזרות/בלתי נפתרות עד הסוף ותקלות אינטרנט/טלפון/טלוויזיה. אמנם התגובות שלי הרבה יותר נינוחות כיום כאשר משהו כזה קורה, אבל עדיין בפועל זה משבש את שיגרת החיים ולכן בהחלט מטריד. וצדקה מניפה שהבהירה את ההבחנה בין קושי אמיתי לבין טירדה, ובכך ענתה לך על התהיות המהותיות של כתיבה/יצירה לעומת העדר כתיבה/יצירה. טירדה זה לא קושי אמיתי שמעורר יצירתיות וצמיחה. זה סתם מעצבן. 😉
  לגופו של טריפל: הצרה העיקרית היא, שברמת התשתית אין הרבה אפשרויות. או בזק או הוט. דיברו על תשתית סיבים מהירה של חברת החשמל, ולא יצא מזה כלום בינתיים (למיטב ידיעתי). מדברים עכשיו על תשתית הפייבר של פארטנר – אבל ברוב האזורים היא עדיין לא קיימת. מאמינה שעם הזמן זה יקרה אבל זה עוד לא כאן, ולכן מה שנותר הוא לעשות מה שראש המשפחה עושה, וכל כמה זמן לנדוד בין תשתית זו לתשתית זו כדי לשפר את התנאים ולשבור את השאננות של הספקים. זה לגבי התשתית. לגבי הספקים שרוכבים על התשתית – כאן כבר יש יותר משחק. היתרון של חבילת טריפל היא בדרך כלל המחיר שאת מקבלת. החיסרון הוא באמת שאין לך גמישות – את תקועה עם הספקים (בין אם זו התשתית, ספק האינטרנט וספק הטלפון) שמשתתפים בחבילה ומוצאת את עצמך במצב של "או הכל או לא כלום".
  אנחנו למשל כבר כמה שנים על תשתית של הוט – אבל בעיקר כי התברר שבזק לא מסוגלים לתת לנו ברחוב הזה ביישוב הזה את רוחב הפס ואת היציבות שאנחנו זקוקים לה. כלומר אצלנו אפילו אין את האפשרות לנדוד בין ספקי תשתית כרגע, אנחנו תקועים עם חברת התשתית היחידה שמסוגלת לתת לנו את המוצר שאנחנו צריכים. כי כל הבית שלנו תלוי אינטרנט. העבודה, הפנאי, מצלמות האבטחה, האזעקה, הבית החכם…..אנחנו באמת לא יכולים להרשות לעצמנו שזה יפול כל הזמן. ולכן כנראה משלמים יותר ממה שהיינו משלמים במצב אחר.
  כך שאני מאד מבינה את הדכדוך שנופל עלייך כאשר את לא מסוגלת לעבוד או לכתוב, או לצפות בחדשות/סרטים/סדרות….לגמרי לגמרי מבינה.
  אגב, אם זה באמת פוגע ביכולת שלך לעבוד – אפשר לבדוק אופציה לרכוש מודם סלולרי שמתחבר למחשב או למחשב נייד (או סתם להתחבר לאינטרנט דרך הטלפון הסלולרי – מה שנקרה Hot spot)….ולעבוד ככה עד שמתקנים את התקלה……..
  מאחלת הרבה הצלחה ובעיקר הרבה שלווה לנוכח הטרדות……….שבת שלום עדה יקרה

  אהבתי

  • תודה על ההזדהות (:
   אני מקווה שגם אני אלמד להתמודד עם תקלות כאלה ביתר נינוחות. בינתיים אין לי הרבה הצלחות בתחום.
   וכן, אני יודעת שיש אופציה לגלוש במחשב דרך הנייד. אם יכלו כל הקיצין, נצטרך לנסות אותה.

   Liked by 1 person

 5. שמירה על הסל גוזלת הרבה אנרגיה, מעדיפה לפזר. כבר היו מקרים בעבר שהרגשנו תלושים בגלל שלהוט היתה תקלה.
  לא רוצה לצמוח מקשיים וטרדות מערערות את שלוותי ברמות קשות לכן מזדהה עם הרגשתך.
  מאחלת לך שיחליפו ומהר.

  אהבתי

 6. אני מבינה אותך לגמרי , מאז שהוחלף המחשב שלי ע י חתני החרוץ מיוזמתו וטוב ליבו כי רב , אני לא מסתדרת שם וזה פגע לי מאד ביכולת להמשיך כרגיל בבלוגיה
  למדתי לאט לאט איך עושים זאת בנייד אבל חסרות לי אפשרויות , כמו תמונות , עם הפייס אין בעיה ,
  המינוס – הגודל והקירבה למסך
  אני חושבת שמשהו בהרגלים שנכנסו לדם או לידיים הוא שמערער , זה כמו לנגן או לרקוד , אמרו שם מומחה ב'חפרנים' שאם הספורטאי לא מתאמן ומכניס האימון לאוטומט כלשהו במוח , אם הוא יחשוב על זה הוא לא יוכל לקלוע ולהיות פנוי לטקטיקה . כך גם נהיגה והרבה דברים . אז אני לא מקנאה בך בקשר לעבודה
  וזה היה אצלי על אוטומט והיה לי ממש קשה .
  בקשר לטריפל , יש לי תחושה שיש כאן לחץ קבוצתי גברי מתון
  גם אני אוהבת לחוד
  תמיד אהבתי שמנת לחוד ותותים לחוד
  למה לערבב אם אפשר ליהנות מכל אחד מהם

  אהבתי

 7. אני מבינה אותך לגמרי , מאז שהוחלף המחשב שלי ע י חתני החרוץ מיוזמתו וטוב ליבו כי רב , אני לא מסתדרת שם וזה פגע לי מאד ביכולת להמשיך כרגיל בבלוגיה
  למדתי לאט לאט איך עושים זאת בנייד אבל חסרות לי אפשרויות , כמו תמונות , עם הפייס אין בעיה ,
  המינוס – הגודל והקירבה למסך
  אני חושבת שמשהו בהרגלים שנכנסו לדם או לידיים הוא שמערער , זה כמו לנגן או לרקוד , אמרו שם מומחה ב'חפרנים' שאם הספורטאי לא מתאמן ומכניס האימון לאוטומט כלשהו במוח , אם הוא יחשוב על זה הוא לא יוכל לקלוע ולהיות פנוי לטקטיקה . כך גם נהיגה והרבה דברים . אז אני לא מקנאה בך בקשר לעבודה
  וזה היה אצלי על אוטומט והיה לי ממש קשה .
  בקשר לטריפל , יש לי תחושה שיש כאן לחץ קבוצתי גברי מתון
  גם אני אוהבת לחוד
  תמיד אהבתי שמנת לחוד ותותים לחוד
  למה לערבב אם אפשר ליהנות מכל אחד מהם

  אהבתי

 8. זה כנראה עניין מאד אישי , מה מעורר אותנו לכתוב, או מה משתיק אותנו.
  יש כאלה שטרדות קטנות מעוררות אותם לכתוב ולשתף, לנסות למצוא פתרון או סתם להוציא קיטור, ויש כאלה שטרדות מסוג זה מנצלות את כל מלאי האנרגיות שלהם ואין להם כוח להמשיך ולכתוב אחרי כל ההתעסקות בשטויות.
  אותו דבר בדיוק לגבי צרות גדולות.

  אהבתי

 9. הטריפל הזה זו מכה ,יש לנו טריפל אבל באיזשהו שלב התנתקנו מהטלפון הקוויואנחנו משלמים עליו כי אנחנו בטריפל.זה מטורף כי הסכום החודשי קטן אבל לשנה זה יוצא הרבה וכבר כמה שנים שאין לנו טלפון קווי וממשיכים לשלם עליו.
  כל פעם אני אומר שאתנתק מהוט ובסוף אני לא עושה את זה וזו טרדה רצינית

  אהבתי

  • אני חושבת שהחברות האלה בונות על זה שאנשים מתעצלים לשנות (או, כמוני, פוחדים לשנות), ולכן עושות מה שמתחשק להן. מצד שני ייתכן שהטריפל, גם ללא טלפון קווי, יוצא יותר זול מאשר לו היית משלם רק עבור שני דברים בנפרד.

   אהבתי

סגור לתגובות.