ענייני מחשוב

לאחרונה פתחה הקטנה שלי חשבון אינסטגרם מיוחד בשביל הכלבונת הוגולינה (שם בדוי), שעליה
כבר סיפרתי אי אז. לא התאפקתי, ופתחתי לעצמי גם, והתחלתי לעקוב שם אחרי הוגולינה הנ"ל. בתמורה, הוגולינה עוקבת אחריי בחזרה – אבל, כלבונת מסכנה, אין לה הרבה מה לראות אצלי, כי אני לא מצלמת ולא יודעת להעלות תמונות וגם לא מאוד חשוב לי ללמוד (אל תגלו לשום איש).

אבל בתמונות של הוגולינה אני מאוד מתעניינת (הקטנה היא צלמת מחוננת), והדפסתי את חלקן ועכשיו אנסה לעבוד עליהן בשיעורי ציור. אם כי לא בטוח בכלל שהעפרונות והמכחולים שלי יצליחו לתפוס את החינניות של הצילומים האלה.

אה, וראש המשפחה הצליח לסדר לי את המחשב (ע"ע הפוסט הקודם). הוא קיבל עצה טובה מחבר טוב שהוא איש מחשבים, ועשה איזה איפוס ומחק כמה דברים ואחר כך התקין בחזרה את התוכנה הסוררת, ועכשיו (הקש בעץ) נראה שזה בסדר. מול הטכנולוגיות האינטליגנטיות האלה אני בעיקר מרגישה חוסר אונים: מצד אחד כל העבודה שלי תלויה בהן, מצד שני אין לי מושג איך הן עובדות, מצד שלישי גם להן אין: הן סתם עושות מה בראש שלהן.

אבל הוגולינה מתוקה 🙂

19 מחשבות על “ענייני מחשוב

 1. טכנולוגיות יכולות לשגע פילים, ממש. אני לא יודעת את מי אני אני מעריצה יותר, את אלה שיודעים להתעסק איתן ולתקן אותן או את אלה שנשארים שלווים מוך תקלה פתאוצית בלתי מוסברת 😉
  בכל מקרה הכלבונת זכתה לעוקבת נלהבת 😊
  זוכרת שבימיו הראשונים של הפייסבוק בני הקים דף לחתול שלנו ודיווח מה הוא אוהב לעשות ואיך נראה סדר יומו. זה היה ממש חמוד

  אהבתי

  • אלה שיודעים לתקן הם בדיוק אלה שנשארים שלווים מול תקלות. גם אם הם לא מבינים אותן, הם מאלתרים בשלווה עד שמוצאים ומתקנים (:

   Liked by 1 person

 2. אותי השארת סקרנית לגבי התוצרים שלך בעקבות התמונות הללו.
  מקווה שתשתפי.
  אין לי גם חש' אינסטגרם, כבר אמרתי שאני אוהבת ללכת נגד הזרם? 😂

  אהבתי

 3. אנחת רווחה שהסתדר המחשב.
  הזכרת לי שלכלב הקודם שלנו היה חשבון פייסבוק שילדי פתחו לו. החשבון עדיין קיים, הכלב כבר לא:)

  אהבתי

 4. אני מאד מתוסכלת מחוסר ההבנה שלי בטכנולוגיה של המחשבים כי בסך הכל אני משערת שהאינטלגנציה שלי אמורה להספיק לצורך העניין. זה משהו אחר. איזו התנגדות לא ברורה לי להתעסק עם הטכנולוגיה הזו ולהשאיר את הבעיה לגברים שבסביבה.

  אהבתי

  • אצלי ההתנגדות קיימת גם, וגם ההעדפה להשאיר את הטיפול לגברים שמסביב. אבל אני חושבת שהיא נובעת מחשש שמא אקלקל משהו ולא אדע איך לתקן. במחשבים לא מספיק רק להבין ולדעת – צריך גם להעז לאלתר. היות שמדובר במכונה ששולטת על חיי המקצועיים (ועל הבלוג וכו' אני אפילו לא מדברת), אני חוששת מכל שינוי ואלתור.

   בישרא הייתה בלוגרית שכתבה פעם בתגובה לפוסט שלי שלנשים יש דמיון יותר מפותח מאשר לגברים. זה בטח נכון לגביי: כשמשהו מתקלקל לי במחשב, אני מיד מדמיינת את אחרית הימים. ראש המשפחה, לעומת זאת, לא מדמיין ולא נבהל: הוא מנסה בסבלנות עד שזה מסתדר לו (:

   אהבתי

 5. ואני פתחתי אינסטגרם לעקוב אחרי התמונות שהבן הצעיר מצייר (ושלא ידעתי עליהן דבר, עד שהאחיינית שלי הפנתה את תשומת לבי לכך). אבל אני כן מעלה פה ושם תמונות, כי לפעמים יש דברים שנתקלים בהם וחייבים, וזו פלטפורמה לא רעה בכלל ל'שחרר' אותם (במיוחד שמדובר בחשבון פרטי למורשים בלבד.). במילים אחרות, אולי תוכלי להעלות את התמונות שתציירי בעקבות האינסטה של הוגולינה. זה לא כל כך מסובך, אין לי ספק שתצליחי. או שמדובר במחסום מסוג אחר לגמרי.

  אהבתי

  • אני מניחה שזה לא מסובך, אם כי אמרו לי שתמונות מעלים שם רק דרך הסמרטפון, ואילו אני מחוברת לרשתות חברתיות רק דרך המחשב. מכל מקום אני חושבת שאם יהיה לי ציור מוצלח של הוגולינה (ועוד חזון למועד), אני אעדיף להעלות אותו לכאן (:

   Liked by 1 person

 6. אין…כלבים, ברגע שהם מכניסים רגל בדלת, הם כבר שם.
  ברגע שאת מכירה אישית כלב ורואה שיש לו אישיות עצמאית ומחבבת אותו בשל כך, הלך עלייך.

  גם אני אשמח לראות תמונות של הוגולינה (מותק של כינוי)

  אהבתי

  • אין לי הרבה ניסיון בזה, אבל נשמע שאת צודקת.
   אשר לתמונות – לאט לאט, לא בטוח שייצא מזה משהו.
   אבל אני שמחה שאת אוהבת את השם הזה. הוא בעצם רק ביני לבין עצמי (:

   אהבתי

 7. גם לי אין מושג איך הן עובדות, אבל איכשהו זה לא מטריד אותי. גם מכונת הכביסה שכרגע מנגנת לה ברקע, גם האוטו שמביא אותי ממקום למקום… כל כך הרבה דברים שאני משתמשת בהם אין לי מושג איך הם עובדים.

  את אינסטגרם אני די אוהבת, אם כי לאחרונה אין לי כל כך זמן להקדיש לזה, עם הלימודים – אבל מפעם לפעם אני זורקת איזה פוסט רנדומלי, לפעמים זה לא צילום אלא סתם צילומסך של איזו תוכנית שראיתי בנטפליקס או משהו. אנשים משתמשים בזה בכל כך הרבה דרכים שונות. (אשמח לעקוב אחרי הוגולינה אם תספקי קישור – כלבים חמודים זה תמיד טוב!)

  אהבתי

  • כשהמכשירים האלה עובדים בסדר, ז לא כל כך משנה לי להבין איך הם עובדים. אבל כשמתחילות התקלות… אני רוצה להבין מה גורם להן (ולא מצליחה).

   אהבתי

סגור לתגובות.