מבעד לתריסולים

רציתי לכתוב על ענייני הבחירות, וכמה מרגיז שנתניהו כאילו-שוכח שגם ערבים שחיים כאן הם אזרחים, ושהוא אמור להיות גם ראש הממשלה שלהם. את אהוד ברק, למשל, אף פעם לא חיבבתי במיוחד, אבל הוא לפחות זכר שהוא ראש הממשלה של כו-ו-ו-לם, כולל ערבים, עיתונאים, חמוצים ושאר ירקות.

אבל אז נמאס לי מהטענות והמענות, שלא לדבר על כך שאין בזה כל חדש, הרי כבר אמרו את זה לפניי. אז החלטתי לכתוב במקום זה פוסט אחר, על הצלחותיי הגנניות. זה הולך ככה:

בחורף שעבר הייתה לי פתאום הברקה, לאמור, לא פלא שכל העציצים שלי מתים אצלי – זה גם בגלל שיש לי השפעה רעה עליהם, וגם בגלל שאני משקה אותם יותר מדי, ובעיקר בגלל שבתוך הבית אין להם מספיק אור שמש. אז הוצאתי עציץ אחד של רקפות גוססות אל מחוץ לתריסולים, והן מיד קמו לתחייה: עוף החול, כמעט. שאז הוספתי שם עוד כמה עציצים, וכולם עשו חיל. אני חושבת שנחמד להם לא להיות יותר מדי קרובים אליי. עכשיו, אחרי שנה, יש לי כבר צי של חמישה עציצים, כולם פורחים מעבר לתריסולים, ואני מבסוטה מעצמי עד בלי די. הגדלתי לעשות וצילמתי אותם בסמרטפון, ושלחתי לעצמי במייל, והורדתי את התמונות למחשב, ועכשיו אוסיף אותן כאן. אלה עציציי, שומרים מרחק בטוח ממני, באור ובחושך (אפשר להקליק להגדלה).
חמודימים.

23 מחשבות על “מבעד לתריסולים

 1. כשראיתי את הרקפות שלי פורחות בגינה (רחור ממני ) חשבתי עלייך. איך יתכן שפסחת השנה על פוסט רקפות. והנה הוא הגיע 😄.
  אז הרקפות שלך אוהבות חופש ואם היה להן זנב, הן היו מכשכשות בו בשמחה.
  עכשיו יש להן מי גשמים, אור חבר'ה יאללה באלגן… 😅

  Liked by 2 אנשים

 2. התמונות נהדרות וכל הכבוד על ההברקה וגם כל הכבוד לעציצים ששיתפו בכל זאת פעולה 😀 למרות "הקירבה אלייך "😉
  נתניהו שכח הרבה דברים, לצערי. דברים שהוא אולי מעולם לא ידע ולכן לא יכול היה לשכוח. את העניין הזה שהוא וממשלתו אמונים על ניהול המדינה ושירות העם…והעובדה הזאצ לצערי חילחלה מטה דרך כל הדרגים וכל השלבים ורבים מדי עובדי הציבור ששכיו שהם בתפקידיהם כדי לשרת אותנו

  אהבתי

  • זה בעיקר מדהים אותי שהוא יכול לומר דברים כאלה בלי להניד עפעף בכלל. זה כבר אפילו לא נראה לו לא תקין, כשהוא מוריד חמישית מאזרחי המדינה מן הסך הכול של החישובים.

   אהבתי

 3. היית אמא מגוננת מדי לרקפות. כששיחררת ונתת להן לפרוס כנפיים הן פרחו (תרתי משמע).

  אהבתי

 4. לא יודע איך לומר, אבל יכולת לפתוח את התריס לגמרי, להסיט אותו הצידה, לצורך צילום העציצים…
  חוץ מזה, הכל יופי: העציצים נראים מצוין. מחר ביבי יאכל אותה מידי מנדלבליט. זאת, למרות שגייס את חללי צה״ל וגם ישראלית לשעבר בארה״ב כדי להעליל על גנץ. הוא מ פ ח ד – ויש לו סיבה טובה.

  אהבתי

  • הא כיצד? פתיחת התריסול הייתה מנוגדת לכל הקונספט של הפוסט (:
   נתניהו אכן נראה מודאג, רק שלא השתכנעתי שזה סוף הסיפור. נחיה ונראה.

   אהבתי

   • כן, היה לי ברור, מתוך שֵם הפוסט, שזה הקונספט.
    יחד עם זאת, צירפת שני צילומים. האחד צולם ביום והשני בלילה. כלומר, בכ"ז היה לך חשוב, שנראה את העציצים…
    היינו רואים אותם הכי טוב – אילו פתחת את התריס…
    לדוגמה: יכולת לצרף צילום אחד עבור הקונספט – ואחד עבור יפי העציצים.
    אבל עזבי, זה סתם שטויות – ואני סתם טרחן.

    לגבי נתניהו – זה בפירוש לא סוף הסיפור.

    אני רוצה לכתוב משהו על טיפול בצמחים ובעציצים:
    רקפות הן צמח, שאנו קונים בכל חורף מחדש. בניגוד לרקפות הטבעיות, שמחזיקות מעמד במקום גידולן הטבעי משך שנים – הרקפות שאנו קונים במשתלות מחזיקות אצלנו מעמד רק במשך חורף אחד. אני יודע שזה נשמע תיאוריית קונספירציה – אבל אני חושד במגדלי הצמחים, שהם הצליחו "לתכנת" אותם כך, שיחזיקו מעמד רק במשך עונה אחת. במשך שנים רבות קנינו ושתלנו בגינה פקעות פרחים (כלניות, נוריות, נרקיסים, סייפנים, אירוסים, שושן פסחא, צבעונים, וכו'). למרות שהפקעות נשארות בקרקע לאחר הפריחה – כמעט ואין פקעות שמחזיקות מעמד ופורחות גם שנה לאחר מכן.
    דווקא הסחלבים שנחשבים לצמח שקשה לגדלו – דווקא הם מחזיקים מעמד משך שנים, בתוך הבית. סחלבים הם הצמח המתגמל ביותר שאני מכיר. למרות מחירם הגבוה – הם מחזיקים מעמד, לעיתים משך שנים רבות. והפריחה עצמה מחזיקה מעמד משך חודשים ארוכים. לפעמים, הסחלבים אפילו מפתיעים: מול עיניי פורח כרגע סחלב מסוג דנדרוביום. לא רק שיש לו ארבעה (!) עמודי פריחה, שפורחים כבר משך חודשים – הוא החליט לפנק אותי בשני עמודי פריחה חדשים, שכרגע יש עליהם ניצנים! זה מפתיע, כי בדרך כלל עמודי הפריחה הקודמים כומשים ונובלים לפני שעמודי פריחה חדשים נוצרים.
    ביסודו של עניין, צריך לקרוא את הוראות הגידול של כל צמח בקפדנות – ולהביט בצמח עצמו. האם טוב לו? האם הוא מתפתח כראוי? האם הוא מוציא עלים חדשים? האם הוא פורח?
    בהתאם לכך, לבצע ניסויים: יותר השקייה/פחות השקייה, יותר אור/פחות שמש ישירה, יותר חום/קור, בתוך הבית/בחוץ, וכו'. כפי שאת יודעת היטב, הרקפות חובבות קור. זו הסיבה שאת משקה אותן בקוביות קרח. יחד עם זאת, צריך לזכור שבמקומות הגידול הטבעי שלהן, אף אחד לא מניח עליהן קוביות קרח במשך קיץ ארוך, חם ושחון – ובכל זאת הן פורחות שנה אחר שנה.

    אהבתי

    • הרקפות המתורבתות מאוד הפתיעו אותי כשפרחו שוב השנה (מחוץ לתריסולים). לא האמנתי שזה יקרה לי. כנראה שבאמת מצאתי להן, לגמרי במקרה, איזו נקודה שהן ממש אוהבות מבחינת אור וצל, חום וקור. אין לי הסבר ברור איך ולמה, אבל אפילו בסתיו הן הפתיעו פתאום והוציאו כמה ניצנים, לגמרי לא בעונה. נחמד לי מאוד לייחס את זה לכישוריי הגינוניים, אבל קרוב לוודאי שאין קשר (:

     אהבתי

 5. כמה שהן יפות הרקפות שלך 🙂

  ורק מילה על הקמפיין הבוטה, כולם התרעמו והתקוממו על צילום בית הקברות ואף אחד לא אמר מילה על כך שהשמאל מסוכן. כאילו זו כבר מוסכמה שלא מתווכחים איתה.

  אהבתי

  • בכלל כל השימוש ב'ימין' ו'שמאל' כבמילות גנאי מגוחך בעיניי: הרי שתיהן דרכי מחשבה לגיטימיות. אבל נדמה שכאן כולם השתגעו לגמרי. ואיך הפכו פתאום גנץ ולפיד ל'שמאל קיצוני', זו לגמרי תעלומה בעיניי. הם אפילו לא שמאל לייט…

   אהבתי

  • פעם היו אומרים שטוב לדבר אל צמחים. לפחות במקרה של העציצים שלי, מסתבר שיפה להם השתיקה: הם כנראה מעדיפים שלא יבלבלו להם את המוח 🙂

   אהבתי

 6. הלוואי והשמש הייתה פותרת את כל הבעיות שלנו בכזו מהירות.
  וברצינות, עדיף זה מעוד הרהורי ודיבורי פוליטיקה. פרחים מביאים הרבה יותר שמחה לחיים.

  אהבתי

סגור לתגובות.