פרפרים לפורים

איכשהו בימים האחרונים הכול סביבי בסימן פרפרים. לא רק דף קהילת הבלוגרים שעליו כבר סיפרתי השבוע. גם האיורים על כריכת הספר עדיין אליס של ליסה ג'נובה (וגם בראש כל פרק) הם של פרפרים. הספר עצמו נורא מאוד. כלומר, הוא מצוין, אבל עוסק באלצהיימר, ועל כן מחריד לב ממש. עד שלא אסיים את קריאתו לא אירגע, וייתכן שגם אחר כך לא. אבל זה לא מתאים לפורים, אז נניח לזה.

חזרה לפרפרים: ראיתי בדף הפייסבוק של השירות החמוד לתחזית מזג האוויר בבירה, 'ירושמיים', צילום של פרפר ג'ינג'י יפה, והיה כתוב שם שיש בעונה הזאת המונים מהם. ובאמת, כשהסרתי אתמול את הכביסה מן החבל, נחת פרפר ג'ינג'י כזה בדיוק על הקיר לידי. ואז, היום, אחרי העדלאידע, בדרכי לסופר, עברו על פניי נחילים אינסופיים של פרפרים ג'ינג'ים. הם מהירים להפליא ושוחרי חברה פרפרית, והם טסים בזה אחר זה, צפונה, עוד ועוד. דבר כזה עוד לא ראיתי. לרגע חשבתי בבהלה על ארבה, אבל עכשיו פורים, לא פסח, וחוץ מזה הם קטנים יותר מארבה, והרבה יותר יפים. אם כי, בשל מהירותם, בקושי אפשר לראות אותם. כמו במירוץ האופניים ההוא בשנה שעברה בארץ (שכחתי איך קראו להם, אולי ג'ירו): הלכנו לצפות בהם בכביש החוף, אבל הם חלפו על פנינו כל כך מהר שבקושי הצלחנו להבחין במשהו.

היום נפלתי על כתבה בעיתון הארץ בדיוק על הפרפרים האלה. מסתבר ששמם 'נימפיות החורשף' (ירחם השם), ויש עכשיו בארץ מאות מיליונים מהם ש'נעים בכמויות' לכיוון קפריסין.

אני יכולה לדווח שבערך מיליון אחד מתוכם היה ברחוב הסמוך לביתי, בואכה הסופר.
משלוח קטן של פרפרים לפורים, ואפילו המצלול מתאים.
חג שמח!

23 מחשבות על “פרפרים לפורים

 1. שימשיכו לשמח את לבנו הפרפרים. חג שמח
  (בגלל דף קהילת פרפרים, אני כנראה מצליח להגיב אצלך מוקדם יותר) 🙂

  אהבתי

 2. גם אני כתבתי על הפרפרים שחלפו עברו ליד המרפסת, אלא שפעמיים נמחק לי הפוסט כי במקום לסגור חלון סגרתי את הפוסט (פעמיים אותה טעות) וכבר חשבתי לוותר על הרעיון, כל זה בגלל החיפוש אחר התמונה המתאימה.
  חשבתי שהפוסט יתאים לקהילת הפרפרים שהתחדשנו בה והתאים לי כל כך לפורים ולכן בלחץ הזמן (הנכדה היתה בדרך אלינו) העליתי את הפוסט כשהוא קצת מפוזר ולא על פי התכנון. ידעתי שאם לא אעלה אותו בזמן, הוא לא יעלה כלל.
  גם בעלי כמוך חשב שמדובר בארבה אבל כשיצאנו למרפסת היה ברור שאלה פרפרים זעפו בהמוניהם צפונה.
  מחזה באמת מרהיב.

  אהבתי

  • תבדקי אצלך בטיוטות (האתר שלי > פוסטים בבלוג > טיוטות): פוסטים אמורים להישמר בזמן הכתיבה, יש סיכוי טוב שהגרסאות שנעלמו לך עדיין שם.

   אהבתי

 3. באמת ראינו המונים מהם היום באזור השרון. בהתחלה לא הבנו מה זה והאיש חשב שזה ארבה – ואז הבנו שאלה פרפרים, ושיהיו הרבה מהם בשבועיים הקרובים (זה אורך החיים שלהם).

  אהבתי

  • אבל על פי המאמר שקראתי הם עוד צריכים להספיק להגיע לקפריסין! איך הם יעשו את זה אם אורך חייהם רק שבועיים? אולי כמו בסרטי מדע בדיוני על חלליות הנשלחות לגלקסיות מרוחקות: מגדלים בהן את הדורות הבאים, ואחד מהם מגיע (:

   אהבתי

   • הציפורים חוגגות על הפרפרים שמתים בדרך, כל הכביש היה מלא בפרפרים שנפגעו ממכוניות ומציפורים שנזהרו לא להפגע כשחטפו פרפרים מהכביש.

    אהבתי

     • אז זה מה שהתאבד לי על השמשה הקדמית היום כשנסעתי בכביש. אם ציפורים אוכלות אותם, אולי זה קצת משפר לי את ההרגשה. באמת שלא יכולתי לעשות דבר, אבל עם כל פרפר שהתנפץ לי על השמשה (והשאיר כתם) נחמץ לי הלב.

      Liked by 1 person

      • אני ראיתי אותם ברחוב צדדי ושקט יחסית, ולא הייתי עדה לאף תאונה פרפרית. כל המיליון הגיעו כנראה לרחוב הסמוך בשלום, אבל אני לא אחראית למה שקרה אחר כך (:

       Liked by 1 person

 4. במקרה יצאתי אתמול לטיול קצת בחיק הטבע ונדהמתי מאלפי הפרפרים שסבבו אותי. לרגע לא הבנתי את פשר מה שאני רואה עד שקראתי על כך באינטרנט, ולמדתי על נדידת הפרפרים – עליה לא שמעתי מעולם. מדהים.
  אגב, תודה על העצה שנתת לי בעמוד של "פרפרים" בבלוג החדש שלי אני אל מצליחה לראות את התגובות (כולל זו שהשארת לי שם) – למרות שאני די מבינה בענייני מחשב, את זה אני לא מצליחה לפתור. תודה על העצה שנתת לי. אפנה אליה. פורים שמח לך

  אהבתי

  • ניסיתי כמה פעמים לנהל בלוגים במערכת של בלוגספוט (אני מאוד מחבבת אותה), כך שאני מכירה אותה קצת, אבל לא היטב. אני מאמינה שבאיזה מקום בדף העריכה שלך צריכה להיות לשונית של 'תגובות', וששם מופיעות גם התגובות שמחכות לאישורך. אולי גם בזה אמפיארטי תוכל לעזור. יש לגוגל גם דפי הדרכה באינטרנט לניהול הבלוגים שלהם, אולי אפשר לחפש שם. אגב, יש להם גם פורום תמיכה, אבל אני לא יודעת כמה טוב זה עובד.

   בהצלחה!

   אהבתי

 5. גם אני חייכתי לעצמי על צירוף המקרים של המוני הפרפרים אתמול והעליה של דף הקהילה החדש ששמו פרפרים. הנכדים היו אצלנו ושמנו לב להמוני הפרפרים – גם בגינה, גם אחר כך בנסיעה….התרשמנו ביחד מהכמויות, ובאמת מהעבודה שכולם נראו אותו הדבר.
  את הסרט "עדיין אליס" ראיתי לא מזמן, והוא הותיר עלי רושם בלתי יימחה. לא אעשה לך ספוילרים אבל אפשר לומר שהוא ממש ספר/סרט חינוכי/הדרכתי למי שמגלה שהוא חולה באלצהיימר………..

  אהבתי

  • נדמה לי שראיתי את הסרט מתי שהוא (עם ג'וליאן מור?), ואני זוכרת שהוא החריד אותי. אבל הספר, איכשהו, ובניגוד לציפיות, אפילו יותר מחריד לב. בסרט היה איזה ממד אופטימי, של היכולת להתמודד. בינתיים אני לא רואה אותו בספר, אולי עוד יגיע. בינתיים יש יותר פרטים מדעיים המסמנים כולם שאין תקווה, אין תקווה.

   אהבתי

 6. איזה שם מוזר… גיגלתי ומצאתי שאני מכירה את הפרפרים האלה כאן, ובאנגלית הם נקראים Painted Lady – לא יודעת למה, אבל ניחא. בתור מי שנשואה לג'ינג'י, אהבתי את הרעיון שיש פרפרים ג'ינג'ים בעולמנו 🙂

  אהבתי

סגור לתגובות.