לא רלוונטי

היה לי פוסט שלם מוכן על הרפתקאותיי בהפגנה של מוצ"ש במוזיאון, ובמיוחד על המספר העצום של המשתתפים (שבעניינו יש ויכוח: הטוענים שההערכות על מספר המפגינים מופרזות גורסים שרחבת המוזיאון אינה יכולה להכיל רבבות – מה שנכון. זו בדיוק הבעיה: רוב הרבבות נדחקו ברחובות ליד ובכלל לא הצליחו להגיע לרחבה. חלקם [אני! אני!] בקושי הצליחו לנשום. ואף מילה על החניונים המלאים והפקקים בכל העיר) – בקיצור, היה לי פוסט מוכן על ההפגנה, אבל בסוף גנזתי אותו, כי הוא נהיה לגמרי לא רלוונטי עוד לפני שיבשה הדיו שכתבה אותו. כי עכשיו פתאום נפלה עלינו קדחת בחירות, וליברמן בדרכו להפוך לגיבור לאומי (לא ברור למה).

שמעתי כל מיני פרשנויות על השאלה אם הקדמת הבחירות טובה לנתניהו או לא, ולא הצלחתי לגבש דעה, אבל נראה לי שהיא לא יכולה להיות טובה לאף אחד. זו נראית לי שערורייה איומה להטיל שוב מדינה שלמה אל תוך הלימבו של עוד-מעט-בחירות-תדברו-אתנו-רק-אחריהן-כי בינתיים-אנחנו-לא- עושים-כלום. שלא לדבר על זה שאני אצטרך להחליט שוב למי להצביע, וזה היה די מסובך לי כבר בפעם הקודמת. אגב, היום קראתי באיזה מקום שלא בטוח שלממשלת מעבר יש בכלל סמכות לפזר את הכנסת. אם זה נכון, ואם הכנסת בכל זאת תפוזר, זו אפילו שערורייה יותר גדולה ממה שחשבתי. שנים לימדו אותנו את הנוהל: אם פלוני לא מצליח להרכיב ממשלה, נותנים לאלמוני לנסות. ופתאום פוף! לא ככה; המצאנו אופציה אחרת: הבה נתפזרה. שוברים את הכלים, ולא משחקים.

איך שלא יהיה, אני ממהרת לפרסם את הפוסט הזה לפני שגם הוא יהפוך ללא-רלוונטי. כי הרי תוך כ-24 שעות ייגמר הדד-ליין של הנשיא, וייתכן שיתברר שדווקא כן עשו איזו קומבינה והקימו איזו ממשלה שתהיה לא פחות מרגיזה מקודמתה, אבל לפחות תחסוך לנו בחירות עכשיו. אז מספיק עם ההגיגים המבולבלים האלה, עדה ק., ותמתחי כבר את קו הסיום ותפרסמי את הפוסט, לפני שגם הוא יצטרף לפח האשפה של הטיוטות שלא מומשו, וכל תלונותייך תיגנזנה בבושת פנים.

נו, וזה כבר הפך לשורת הסיום האהובה עליי:
אמרה ועשתה.

32 מחשבות על “לא רלוונטי

 1. לא יהיו בחירות, בדקה התשעים ואחת וחצי מישהו יתגמש בדיוק מספיק כדי להגיע להסכמה.
  זה הכל משחק של מי ימצמץ ראשון והתקשורת רק מלבה את זה.
  נמאס מהמניפולציות המאד מאד יקרות האלה.

  Liked by 1 person

 2. זו באמת פארסה, טוב שכתבת, פשוט כדי לתעד את המציאות ההזויה וההפכפכה.

  אהבתי

 3. הרשי לי למחות: הכל רלוונטי. לאותו רגע שכתבת את הפוסט, לחוויה האישית שלך, למחשבות ולרגשות – לגמרי רלוונטי. והייתי שמחה לשמוע את חוויותייך מאותה הפגנה, שכבר הבנתי שכל אחד שם הרגיש קצת אחרת וחווה אותה אחרת.
  לגבי הבחירות – הן לא טובות לאף אחד, אבל נתניהו רואה רק דבר אחד: את עצמו כראש ממשלה, מעביר חוקים שימנעו ממנו להישפט. הדמוקרטיה לא מעניינת אותו כקליפת השום. האיזונים והבלמים מטרידים אותו. הפרדת הרשויות מפריעה לו, אישית. הכל אישי כרגע. ואם זה על חשבון הדמוקרטיה, בדרך למדינת הלכה, סבבה. ואם זה על חשבון הכסף של האזרחים – סבבה (באתי בלי ארנק).
  את הדתיים מעניינים רק כספים וקידום האג'נדות של עצמם. עם כל השאר הם מוכנים לזרום. הם ממילא חיים בדיקטטורה של ההלכה, של הרבנים. נכון לעכשיו גם את כחלון (השקרן, כן כן שקרן) מעניין רק לא להתאדות כי הוא בדרך לשם, ולכן מוכן להישאב בחזרה לליכוד.
  ליברמן היחיד שלא מפחד מבחירות – הוא חושב שהוא יתחזק עוד יותר, ודי בצדק.
  מפלגות המרכז/שמאל מפחדות מאד מבחירות – במיוחד כחול לבן שיש לה סיכוי טוב להתפרק בתהליך הזה, וגם אם לא: כיון שבוחרי המרכז/שמאל הבינו שהקולות שהם גזלו מהעבודה וממרץ ממילא נשארו בתוך גוש השמאל ולא עזרו כדי להפיל את הליכוד, ובטח יחזרו להצבעות המסורתיות שלהם.
  המפלגות הדתיות: נראה לי שאו שיישארו חזקות או שיתחזקו עוד יותר. לגבי מפלגות הימין הקטנות זו שאלת השאלות באמת….אולי בוחרי הימין הקיצוני יבינו שכדי שלא תהיה שוב פארסה כמו עכשיו, הם צריכים לתת את קולותיהם לליכוד וביבי יקבל את 40 המנדטים שהוא חולם עליהם. אולי הם יחזירו את הימין החדש, אם הוא עוד קיים בכלל….אין לי מושג. טוב לא ייצא מזה בכל מקרה.
  סליחה על ההשתפכות…………..ברח לי

  אהבתי

  • אין מה להתנצל, קראתי את זה בעניין.

   באשר להפגנה: אני חושבת שהיא הייתה חשובה ואני שמחה שהשתתפתי, אבל הארגון היה נורא ולא הביא בחשבון את המספר הפוטנציאלי של משתתפים. אני לא ראיתי ים אדם כזה מימיי, אף שכבר השתתפתי בככמה הפגנות ענקיות. נכון שכל מי שראיתי התנהגו בשקט ובסדר, לא היו דחיפות וצעקות, ובכל זאת זה היה צפוף עד כדי סכנה, וכמובן, לא הצלחתי להתקרב ולראות כלום. ממש כלום. חזרתי הביתה עם טעם של פספוס, אבל הוא הוקהה על ידי השמחה שנחלצתי משם בשלום, בלי להידרס ובלי להירמס.

   ובאשר לבחירות: זה משחק פוקר ציני מאין כמוהו. אני מרגישה שאנחנו האזרחים מילאנו את חובתנו והשמענו את קולנו בקלפי – ועכשיו הנוגעים בדבר משחקים משחק חמקמק וחסר אחריות וממסמסים את התוצאות שהגשנו להם. זאת חרפה. יש אפשרות חוקית לפתור את הפלונטר (לתת למישהו אחר לנסות), והם בכוונה מנסים לעקוף אותה.

   בושה. בושה. בושה (כך צעקו בהפגנה אחרת שבה השתתפתי לפני כשנה, ברוטשילד).

   Liked by 1 person

 4. מה אגיד ומה אומר? יש לי הרגשה שההפגנות ימשיכו להיות רלוונטיות. וגם לי יש יחס אמביוולנטי לבחירות חוזרות. וסליחה שלא הגבתי כקנקן. משגע אותי כל הזמן לצאת ולהיכנס מחשבונות לחשבונות.

  אהבתי

 5. הלוואי שתהיה קומבינה, אסלח להם על הכל. הבזבזנות הבלתי נתפסת אינה מזיזה לאף אחד את התחת מהכסא שאליו נדבק.
  ורק מלחשוב ששוב יציפו אותנו בהודעות מעייפת אותי.
  פתאום גם יאיר לפיד התעורר בתואנה שאינו רוצה להיות מס' 2 במפלגתו, אז שיתנו לו מס'3 ,לא חסרות לנו רעידות אדמה עכשיו.

  אהבתי

  • אני מתביישת בכל מה שקורה במערכת הפוליטית שלנו בימים האחרונים. כשנח לפוליטיקאים שלנו, ובמיוחד לבנימין "תראו כמה יפה הוא נואם באנגלית, איזו כריזמה!" נתניהו, הוא יודע להשוויץ ב- אונלי דמוקרסי אין דה מידל איסט, אבל מוכן לרסק את בית המשפט, לפזר את הכנסת ולהעביר חוקים שעחסלו את הדמוקרטיה. למי איכפת? העיקר שהקיסר שלנו ינצל ממשפט.
   מביך.

   בנוגע לליברמן- לא מסכימה עם הרבה מהדעות שלו וברור לי שהרבה מהמהלכים שלו זה פוליטיקה נטו, אבל מרענן לראות לשם שינוי מישהו (שאינו מהמפלגות החרדיות) שהולך עם הערכים שלו ולא מתגמש עבור ג'וב.
   דיברו לא מזמן על כך שהוא ישוב לתפקיד שר הבטחון- תיק סופר יוקרתי, אבל במקום לקחת אותו ולהנות מהיוקרה הוא בוחר לא לזוז מעמדתו בנוגע לחוק הגיוס. שאפו.

   אהבתי

   • קשה לי להאמין שהוא פועל ממניעים טהורים. ואני חושבת שגם הוא אולי מבין שתיק הביטחון גדול עליו. אני ממש לא חסידה של נתניהו, אבל זה לא מאיר בעיניי את ליברמן באור יקרות: גם הוא מרגיז אותי מאוד, וכבר הרבה שנים.
    מכל מקום: ראה נראה. הרבה יכול עוד לקרות עד חצות.

    אהבתי

 6. בקרב חבריי אין ספק שתורכב ממשלה ברגע האחרון, ההימור הוא רק כמה מאוחר יודיעו ואם ישאירו זמן לפקשושים או לא

  אהבתי

  • זאת אפשרות לגמרי סבירה. הם משחקים פוקר, ויש להם כנראה עצבים יותר חזקים מאשר לי. וכנראה חוש אחריות חלש יותר משלי.

   אהבתי

 7. עכשיו אני מבין מצוין את הפסוק ממגילת אסתר: וְהָעִ֥יר שׁוּשָׁ֖ן נָבֽוֹכָה. זו ממש הרגשה של בלבול פוליטי, כאשר אתה כבר לא יודע למה לצפות.

  אהבתי

  • כן. ואצלי לפחות המבוכה גם מעורבת בזעם, ובתהייה אם המחשבה שהם משחקים ככה בגורלותינו לא מדירה שינה מעיניהם אף פעם.

   אהבתי

 8. ההפגנות האלה מאוד רלוונטיות כי חוק החסינות זה לא חוק שקשור רק לחסינות עבור נתניהו (או חברי כנסת בכלל) אלא הרבה מעבר לזה.
  החוק הזה יכול להרוס לגמרי את הדמוקרטיה הישראלית ובהרכב הממשלה המתגבשת (עוד לא ברור מה יהיה בדיוק אבל בטוח שיהיה שם רוב חרדי) זו תהיה מדינת הלכה
  החוק הזה הוא חוק שימנע מבגץ להתערב בהחלטות הכנסת, או לבטל חוקים שנוגדים את חוקי היסוד כמו חוק חופש האדם וחירותו, או חוק חופש העיסוק. חוקים אלו מבטיחים את זכויותיו של הפרט ומונעים מהשלטון להתעמר באזרח הקטן.
  אם הממשלה החדשה תצליח לחוקק את החוק שקובע כי 61 חברי כנסת יכולים לבטל כל
  החלטה של בג״ץ – המשמעות של החוק הזה תהיה בזכויות האזרחים במדינה.
  למשל, אם הממשלה תחליט לחוקק חוק אשר אוסר על הפלות, כמו שעכשיו עשו בארצות
  הברית, ובגץ יבטל את החוק כי הוא נוגד את חירות האזרח – הקואליציה ברוב של
  61 חברי כנסת יכולה
  לבטל את החלטת בג״ץ, ואז לא יהיו הפלות במדינת ישראל. או נגיד, הכנסת יכולה לחוקק חוק האוסר על נסיעה בשבת. וכך זה ממשיך. (כבר שמעתי על זה שהחרדים רוצים לחוקק חוק שמי שעובד בשבת לא יקבל את התוספת של 150% או שמקבלים על עבודה בשבת ועוד שלל חוקים כאלה ואחרים אנטי דמוקרטיים בעליל).

  נכון שבחירות נוספות זה לא יעיל, אבל התחושה שלי שאם יהיו שוב בחירות, אנשים יתעוררו על עצמם וילכו להצביע למי שלא הלכו להצביע בפעם הקודמת (כן סוג של wake up calling לכל אלה שלא הלכו להצביע בכלל בבחירות הקודמות).
  בכל מקרה ממשלה עם רוב חרדי לא טובה לאף בן אדם במדינת ישראל (גם לא לחרדים עצמם).
  כך שאני מעדיפה ללכת לבחירות מאשר כל קונסטלציה של ממשלה כזאת

  אהבתי

  • הצרה העם בחירות היא שקשה מאוד לחזות מראש את תוצאותיהן. אפשר לעשות ספקולציות, שלא לדבר על סקרים, אבל כל אלה לא בהכרח מתאמתים.

   אהבתי

   • זה נכון וראינו את זה טוב מאוד בבחירות האחרונות
    שהסקרים לא היו קרובים למציאות
    ומאידך, אנשים ראו שיכולה לקום סוג של אלטרנטיבה
    אולי זה יגרום להם הפעם כן לצאת וללכת להצביע?

    אהבתי

 9. מה שאני הולכת להגיב לא היה רלונטי לאתמול:
  מצחיק אותי ששונאי נתניהו כבר לא יודעים אם לומר שיהיה לו טוב עוד בחירות או לא
  ככה זה כשהדיון מסתובב סביב שנאה
  והלואי ולא יהיו בחירות וכבר לא אכפת לי מה יאמרו כי אני באובר דוז
  ובגלל האובר דוז גם לא רוצה עוד פטפוטי שנאה בעטד מערכת בחירות מרעילת מוחות
  לידיעתך, פרסמתי בנושא בפייס וגם שלי וגם אסתי הגיבו ואני חשה כאילו ליבי חזר לפעום
  אחרי תרדמת ישראבלוג
  https://m.facebook.com/profile.php

  אהבתי

  • הקישור שנתת מוביל לגרסת המובייל, אני חושבת, ושם אין לי פייסבוק. אנסה למצוא את הפוסט במחשב. אבל לא בא לך לפתוח בלוג באיזה מקום?

   אהבתי

   • בא לי אבל לא מצליחה
    פשוט אם את נכנסת לפייסבוק שלך תיכנסי ל'חברים' תמצאי אותי בפרח בוגונויליה הקטן על אקע לבן, לא זה שמכסה כל הריבוע
    ובהמשך, בכל פעם שאעדכן תראי למעלה על הפעמונית
    בינתיים ידראבלוג חזר 😊

    אהבתי

 10. גם אני מצטרף למהמרים שתוקם ממשלה בדקה ה – 90.
  אישית, אין לי שום בעיה שהבחירות תוקדמנה.
  כהצעתך, הפעם אני אהיה נופת צופים כלפי ביבי ותומכיו – מה שיגרום לנפילתו הסופית…
  סתם, סתם. לא באמת. 🙂
  אבל אני באמת לא חושש מבחירות חוזרות.
  נראה לי, שיותר גרוע כבר לא יכול להיות – למרות שהמציאות מוכיחה, שוב ושוב, שטעות בידי.

  אהבתי

  • אני חושבת שבהחלט יכול להיות יותר גרוע, אבל משתעשעת מהגדרתך בנוגע ל'הקדמת הבחירות'. זה נחמד לקרוא לזה 'הבחירות תוקדמנה', כשהמחזור הקודם שלהן טרם מוצה סופית (:

   אהבתי

 11. המהירות שבה דברים קורים בארץ אכן משולים לסיבוב ברכבת הרים, והם מעוררים בי גם אותו סוג של בחילה…
  לאף אחד לא מתחשק עכשיו סיבוב בחירות שני. אבל אם זה מה שיקרה, שיהיה. הקטע הוא שגם אחרי הסיבוב הבא נהיה בדיוק באותו מקום. ומה אז?

  אהבתי

 12. אני לא מאמין לתקשורת שמדובר בדיווחים על הפגנות המרכז שמאל,הם משום מה מקטינים את המספרים ואני ניזון מהפייסבוק,כל הכבוד שהלכתם

  אהבתי

  • מה שנורא הפתיע אותי זה שאפילו עיתון הארץ דיווח בצורה מאוד פושרת על מספר המשתתפים. מהם לא הייתי מצפה לזה. סיפרו לי שבאיזה שהוא מקום הם דיווחו על 8000.

   אהבתי

 13. פינגבק: בושה. בושה. | בלוגיעדה

סגור לתגובות.