קורטוב של נחת

לרגל חגיגות הנוגדנים שלי שאינם, ואחרי הליכים ביורוקרטיים ממושכים ומרגיזים, הלכתי סוף סוף לקבל את החיסון הראשון מבין השניים שנרשמו לי נגד דלקת ריאות. מסתבר שחדר האחיות במרפאה הוא מקום מאוד מבוקש בימים אלה של בהלת-חיסוני-השפעת, כך שלמרות שקבעתי תור מראש על פי כל ההנחיות, הלך לי חצי בוקר על ההרפתקה הזאת. כשהגעתי סוף סוף אל האחות (שנשארה רגועה ונחמדה למרות המהומה שעל מפתן דלתה) וקיבלתי את החיסון האמור, היא שאלה אותי לפי תומה אם ארצה – ברוח הימים האלה – לקבל בו במקום גם חיסון נגד שפעת. אחרי שווידאתי שזה לא יהיה כרוך בתורים נוספים (כי נגמרה לי הסבלנות לגמרי), עניתי לפי תומי שכן.

דבר כזה לא היה לי מאז היום הראשון של הטירונות: שני חיסונים בו ביום, אחד בכל זרוע! התברר לי להפתעתי שאני כבר בכלל לא פוחדת מזריקות (שהיו אימת ילדותי), ושהן לא באמת מכאיבות. אני כן פוחדת ממה שהן עלולות לעולל לי אחרי ההזרקה, וזה לא בגלל שאני מתנגדת לחיסונים או מאמינה בתיאוריות קונספירציה, אלא משום שאני אדם מאוד חרדתי (או, כפי שניסחה זאת בעדינות הבלוגרית מילולי בישראבלוג המנוח: משום שהתברכתי בדמיון יותר מדי מפותח). וחוץ מזה לא צריך דמיון מי-יודע-מה מפותח כדי לדעת שבכל תרופה עלולים להיות מרכיבים שאנשים מסוימים אלרגיים להם, ושזה לא ממש ניתן לצפייה מראש.

כך או כך – ישבתי שם על פי ההוראות עוד כעשרים דקות כדי לוודא ששרדתי, וכשהתברר לי שכן, הלכתי הביתה והרשיתי לעצמי – לאט ובזהירות – להתחיל להרגיש הקלה (ליתר ביטחון, הקלָתי עדיין איננה שלמה).

אבל נחמד בעיניי שהתגלה לי שזריקות (בלי קשר לתופעת הלוואי שאולי יש להן) הן בכלל לא מפחידות. יש כל כך הרבה פחדים בעולם, והם נוטים להתרבות בקצב מהיר כל כך – והנה, מאחד מהם הצלחתי להיפרד לשלום סופית, ולגמרי בהיסח הדעת.

27 מחשבות על “קורטוב של נחת

 1. מקווה שהכל יעבור אצלך בשלום. אצלי היד כאבה מאד אחרי חיסון דלקת הראות, ואילו בעלי קצת חולה עכשיו אחרי חיסון השפעת.

  אהבתי

  • הזרוע אכן כואבת, כמו אחרי חיסון טטנוס. אבל זה לא מדאיג אותי, אני יודעת שזה יעבור יחסית מהר.
   שלומות לבעלך:)

   אהבתי

 2. איזו גיבורה את עדה, חיבוק גדול! שמחה שהתחסנת גם נגד זה וגם נגד ההוא. ובתקווה שתופעות הלוואי יפסחו עלייך (גם אני התחסנתי נגד שפעת ביום שלישי ובינתיים לא מרגישה כלום). הרבה בריאות, והרבה הרבה נחת

  אהבתי

 3. בשנה שעברה אנסו אותי להתחסן וזו היתה הפעם הראשונה שחוסנתי נגד דלקת ראות ושפעת.
  השנה כבר חוסנתי נגד שפעת כשהגעתי למטרה אחרת לחלוטין.
  כמוך, החשש שלי הוא דווקא מתופעות הלוואי שעלולות להיגרם אחרי החיסון. בינתיים זה עבר בשלום.
  ולך בריאות טובה.

  אהבתי

 4. אני קיבלתי זריקה (בשנה שעברה) אחת לחמש שנים נגד דלקת ריאות, והשניה ברוב התעלמות, או בחוסר דעת שכחתי לשאול מה התדירות ולא היו שום תופעות לואי
  גם נגד שפעת קיבלתשעלפני שבוע והיו לי תופעות של שפעת קלה ואני אחרי
  אבל אני כל כך חרדה למה שקורה כאן שאני מקוה שלא אחלה מזה. ליתר ביטחון מצאתי איזה כדור הרגעה ואני מקוה שאעבור את הלילה ברגיעה
  ואת -תודה שהצלחת להסיח דעתי מהזועה מסביב של העם המזוכיסטי הזה, ותוך כדי כתיבה אני כבר דומעת את נתניהו ו..
  אוי לזוועה

  אהבתי

  • אני לא חושבת שכולם מקבלים שני חיסונים נגד דלקת ריאות, זה רק אני (בגלל מצב הנוגדנים), וזה לא אותו חיסון בשתי הפעמים.
   ואכן, מאז שקיבלתי את החיסונים הבוקר, הספיק כל העולם להתהפך, וכמעט שכחתי את עניין ההתחסנות…
   מאחלת לך שינה רגועה וחלומות פז – יהיה מספיק זמן לדאוג לעניינים האלה מחר, לא צריך גם הלילה.

   Liked by 1 person

 5. האמת – החיסון נגד דלקת ריאות (בניגוד לשפעת) יכול להכאיב בהמשך עד 48 שעות לאחר, בגלל מרכיב הפנול בחיסון. אבל דלקת ריאות גרועה בהרבה. רק בריאות.

  אהבתי

 6. הפרופורציות הללו והויתור על פחדים נושנים הם אחת הנחמות שיש בהתבגרות.
  שמחה שאת אחרי.

  אהבתי

  • נכון. בהדרגה אנחנו מתוודעים במשך השנים אל פחדים הרבה יותר גרועים מדקירה קטנה, אפילו אם היא מלווה בריחות המפחידים של חומרי החיטוי. תודה:)

   אהבתי

 7. נחמד לגלות שפחד ילדות נעלם. זה נותן נקודת מבט מעניינת מאוד על כל עניין הפחדים. היה ונגמר. מעניין המנגנון הזה שגורם לפחד להעלם. אולי אפשר היה לתמצת אותו בכדור ולהעלים ככה פחדים אחרים?

  אהבתי

  • אני חוששת שהמנגנון שמעלים פחדים הוא זה שבאמצעותו אנחנו מתוודעים אל פחדים הרבה יותר גרועים. לא בטוח שכדורים יכולים לעזור כאן, מצד שני ההבנה שהכול יחסי מאוד עוזרת:)

   אהבתי

 8. פינגבק: כשהשמיים נפלו | בלוגיעדה

 9. זוגתי ואני הלכנו באחד מימי השבוע לעשות חיסון שפעת,חיכינו כ10 דות למרות שהצפי היה להרבה יותר,הזריקה לא כאבה ,היד קצת התנפחה לכמה ימים וכאבה,אבל זה עבר,זו לי פעם שישית או שביעית ברציפות שאנחנו מתחסנים

  אהבתי

 10. רק בריאות! אף פעם לא עשיתי חיסון לשפעת…
  הזדהיתי עם התובנה – שלפעמים אנחנו "מתחסנים" מפחדים מסוימים באמצעות חשיפה לאפשרויות מפחידות יותר… מה שנקרא, פרופורציות…
  ד"ש חמה…

  אהבתי

  • התחלתי להתחסן נגד שפעת רק לפני שלוש שנים, למרות שהמליצו לי כבר שנים רבות, כי אני קצת בקבוצת סיכון, פחות או יותר. אז בסוף החלטתי להיות ילדה טובה ואחראית, ועשיתי את זה.
   ואכן, פרופורציות:) תודה.

   אהבתי

 11. איזה מוזר זה האין נוגדנים
  אצלי המערכת החיסונית נדפקה מ2 דברים: 1. הייתי צמחונית והיא נחלשה מאוד בתקופה הזאת. 2. הייתה לי מחלת הנשיקה בצורה מאוד קשה ומאז לא חזרתי לעצמי. שנים אחר כך הייתי נדבקת בכל וירוס שעבר לידי. עשיתי שינוי תזונתי ונעשה שיקום למערכת החיסונית. אז אולי אני לא חולה הרבה אבל אם כן זה עם כל הלב. למשל אם פעם צינון היה לוקח לי יום יומייםשלושה גג, היום אני תקועה עם זה שבוע. לפני כ5 שנים הייתה לי שפעת, הרגשת החולשה שהייתה לי אחרי לקח לה יותר מחודש לעבור (זה לא נראה לי נורמלי).
  או שאולי הגוף שלי לא רגיל להתמודד עם מחלות פשוט כי אני לא חולה הרבה (פעם ב…).

  בסופו של דבר את צריכה לעשות מה שטוב לך

  אהבתי

סגור לתגובות.