כשהשמיים נפלו

בזמן שאני הייתי עסוקה עם החיסונים שלי, נפלו כאן השמיים (כמעט), והיועץ המשפטי לממשלה הגיש סופסוף את המלצותיו בעניין נתניהו. היו כל כך הרבה דחיות בעניין הזה, שכבר חשבתי שהוא ימוסמס לגמרי – אבל בסוף קם הדבר ונהיה: ראש הממשלה מואשם בשוחד (ובעבירות נוספות).

אחר כך התבשמנו מן ההופעה של נתניהו בטלוויזיה, כשעה אחרי היועץ המשפטי לממשלה. זה היה (שוב) נאום אימים, די מביך ודי מפחיד, שבו שכח רוה"מ את תפקידו הממלכתי וירה לכל עבר כאחרון העבריינים המרגישים שכל העולם נגדם. ראש המשפחה, שכנראה הושפע מההרגל שלי להתווכח עם הטלוויזיה, שיסע את הנאום מדי פעם בקריאות ביניים מסוג 'לך כבר, לך כבר הביתה' – אבל זה לא ממש עזר.

לא נראה שנתניהו מתכוון ללכת הביתה בקרוב – דומה שהוא מעדיף לגרור אותנו למערכת בחירות שלישית. על הזעם שהרעיון הזה מעורר בי כבר כתבתי מספיק בעבר, לא אחזור על כך שוב.

לו היה רוה"מ מתייעץ איתי, הייתי מציעה לו כמובן להתפטר. זה אפילו לא משנה אם הוא אשם או לא. ואפילו אם אפשר להוכיח שהפרקליטות איננה טלית שכולה תכלת, ואפילו אם נכון הדבר שיש כאן מזימה נבזית נגד ראש ממשלה מכהן, ואפילו אם יש כאן ניסיון הפיכה – אפילו אז הוא צריך ללכת. הפור נפל, וצריך לדעת לקבל את המציאות, גם אם היא לא נעימה, ואפילו אם נדמה שהיא לא הוגנת. שיילחם נתניהו על חפותו בבית המשפט, ואם יצליח – שיתבע לדין את כל מי שרדפו אותו לכאורה לשווא. אבל שיניח לנו כבר, ושיניח סוף סוף למדינה הזאת לקבל את המגיע לה אחרי שתי מערכות בחירות מיותרות: ממשלה ופרלמנט מתַפקדים. באמת הגיע הזמן.

במקום זה מתבצר נתניהו באמונתו הילדותית שבלעדיו אי אפשר כלל. בהקשר הזה אני יכולה רק לחזור (שוב) אל לקחו האלמותי של הסופר ההונגרי פרנץ מולנר, שהמליץ לכולם להאמין תמיד שאין להם תחליף – אבל בשום אופן לא לנסות להוכיח את זה אף פעם.
מתה על ההמלצה הזאת.

18 מחשבות על “כשהשמיים נפלו

 1. זה בדיוק מה שאני מרגישה, כשאת אומרת לא למה את מתכוונת, כשחתי העם אומר לא לא צריך להתעקש, למרות שאני מאמינה כמו חברה חכמה שלי שאמרה שזכויותיו עולות על עוונותיו
  אבל מי יודע – אולי יש דברים שאנחנו לא יטדעים
  בקיצור -סיוט

  אהבתי

  • אני בטוחה שלא הכול אנחנו יודעים, ולכן אני מעדיפה שבית המשפט יחליט, ולא אני. אבל בינתיים אני חושבת שנתניהו צריך לזוז הצידה עד שהענייינים יתבררו. ככה אי אפשר להמשיך.

   אהבתי

 2. אומרים שבית הקברות מלא אנשים שחשבו שאין להם מחליפים.
  חוץ מזה כל הסיפור של ביבי כל כך מעצבן שבכלל לא בא לי להגיב.

  Liked by 1 person

 3. סרבתי להקשיב לנאום שלו, אין לי כח לפוליטיקה.
  אני רק רוצה להמליץ לו לנסות למצוא תחליף לסלוגן שהמציא – לא יהיה כלום כי לא היה כלום.
  עכשיו הוא נותר ללא כלום.

  אהבתי

 4. ברור לי כוחן של החדשות הסנסציוניות האלה.
  אבל אם זה היה תלוי בי – לא הייתי משדר את נאומו של נתניהו.
  אין שום חובה קדושה ל"איזון" – אפשר להקליט את נאומו, ולשדר אח"כ רק כמה שורות נבחרות.
  בלי כל ההסתה, ההתגוללות על מוסדות החוק, ושאר מיני ירקות רקובים.
  כל זה בתיאוריה.
  בפועל – גם אנחנו ישבנו מרותקים למסך.

  מתחילות להתפרסם כותרות, כגון אלה:

  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5630042,00.html

  יתכן – רק יתכן – שמנדלבליט הוא זה שימשיך ויוציא את הערמונים מהאש עבור כל עם ישראל.
  גם עבור נציגי הליכוד – חבורה של פחדנים מלחכי פנכה, שיאלצו לצאת נגד נתניהו מרגע שיובהר להם שהוא מנוּע משפטית להקים ממשלה, גם אם ינצח בבחירות.
  בכל מקרה, גדעון סער כבר הכריז על כוונתו להתמודד בפריימריז – מה שיכריח מועמדים מטעם עצמם (ישראל כץ, יולי אדלשטיין, ניר ברקת, וכו') להיכנס לזירה ולא להשאיר אותה לסער לבדו.

  האמת?
  נתניהו מתברר כאיש הכי חכם, הכי תככן, הכי נחוּש, הכי לוחמני, הכי יודע לקרוא אנשים אחרים, הכי יודע להשתמש באחרים, הכי מניפולטיבי, הכי רהוט, הכי מנוסה, הכי "בינלאומי" – כל כך חבל, שהוא משתמש ביכולותיו רק כדי לנסות למָלט עצמו מאימת הדין, לא כדי להטיב עִם עָם ישראל.

  אולי אני סתם תמים, אולי אופטימי חסר תקנה (לא באמת…) – אבל אני חושב, שאנו באמת בשלהֵי תקופת נתניהו.
  הפגע הרע הזה – כולל משפחתו המטורללת – בדרך לצאת מחיינו. יקח עוד קצת (או עוד קצת יותר) – אבל זה ייגמר.
  בגלל שאני אדם כה טוב לב, אני מקווה שביבי יאחר לעלות על הרכבת של עסקת הטיעון – וייאלץ ממש לשבת בכלא.
  מגיע לו.
  מגיע גם לנו. בגלל החרא, שדרכו הוא מתעקש להעביר אותנו.

  אהבתי

  • גם ראש המשפחה כאן מאוד אופטימי מאז הבחירות האחרונות – הוא מאמין שזו תחילת הסוף, גם אם הסוף עוד ייקח זמן. אולי… לי נראה שהכול תלוי עכשיו בליכוד: אם הם יתארגנו מסביב לרעיון של פריימריז, זה יכול להתפתח למשהו טוב.
   ולי באמת לא אכפת אם נתניהו יישב בכלא או לא: רק שישחרר אותנו כבר מהמעצור הזה שכולנו נתקענו בו – וילך לדרכו.

   אהבתי

 5. ואני נמצאת עכשיו בצד השני של העולם, ושמחה לבשר שלא אכפת לי. מים על פני הנוצות. ורק יש תקווה קטנה שהסחרור הזה שלתוכו נפלנו יגמר אולי.

  אהבתי

 6. כשהתחילו לדבר על החשדות כלפי נתניה אי אז לפני כמה שנים, אני זוכרת ש-T אמר "עד הקיץ יהיה כתב אישום". האופטימיסט הנצחי שלי. הוא גם היה בטוח שתיק 3000 יהיה כלול בעניין הזה. תיק 4000 נולד יותר מאוחר, ואז התברר כתיק החמור ביותר מבין הארבעה (כאשר כרגע לא מדברים על 3000 בהקשר של נתניהו בכלל).
  אז לקח הרבה זמן עד שהשמיים, כפי שניסחת זאת, ייפלו, ועדיין לא רואים אפילו את קצה קצהו של סיום הפרשה הזאת.
  ברור שראש הממשלה לא מקשיב לעצות כמו שלך (וכמו של וויינרוט ז"ל) – הוא לא מסוגל. הוא נרקיסיסט מובהק (מזמינה אותך לקרוא בויקיפדיה, במיוחד את הסעיפים שמובאים מתוך ה-DSM https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%A2%D7%AA_%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%A0%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%AA)
  …ושאלוהים יעזור לנו

  אהבתי

  • גם לי יש כאן אחד אופטימיסט די נצחי, שמאמין שהסוף קרוב. הוא די עקבי באמונה הזאת שלו, אז אולי הוא צודק – והעובדה שהוא אדם מאוד סבלני עוזרת לו:)
   לא חשבתי על הכיוון של נרקיסיזם, אבל אולי. מה שהכי מעניין שם בניתוח ההוא זה הסעיף של היעדר אמפתיה. כן, יש מצב.

   אהבתי

סגור לתגובות.