איפה הייתי ומה עשיתי

אז מה מעשיי בימים אלה (מלבד ניסיון עקר להתחמם, וכן מעקב חרד אחרי חדשות הקורונה [איזה עצוב זה שדווקא בשנה שבה חוסנתי נגד כל המחלות שבעולם צצה פתאום מחלה חדשה שנגדה אין בכלל חיסון])?
אה. טוב ששאלתם. אני בודקת מבחנים. קבורה עמוק במצולות.

כן, זה שוב הזמן הזה של השנה. ועכשיו שנפלאות הטכנולוגיה קמו עלינו שוב לכלותנו, זה נעשה יותר גרוע. כי כבר לא בודקים בחינות במחברות, אלא משתמשים בתוכנה מיוחדת שמסמנת את התיקונים על מחברות-הבחינה הסרוקות. מצד אחד זה מצוין, הכתפיים שלי מאוד שמחות שאני לא צריכה לסחוב כל הזמן ערמות של מבחנים מירושלים הביתה ובחזרה. מצד שני, עכשיו באמת הכול תלוי באינטרנט, ואם תהיה תקלה אני לא רוצה לחשוב על מה שיהיה. מצד שלישי, הגעתי למסקנה הכי אופיינית לי בעולם: הכי מהר זה לתקן מבחנים על נייר. מחשב זה יופי, אבל האמת המרה היא שהוא לא באמת חוסך לי זמן. להפך. אני יכולה ללמוד בהדרגה לעשות את זה יותר מהר, אבל זה אף פעם לא יהיה יותר מהיר משרבוט רהוט על ניירת. חיים קשים.

ואם כבר להתלונן, אז שיהיה עד הסוף. אתמול ניסיתי להחליף עיצוב לבלוג. התבנית של הבלוג הזה היא ממש ישנה, משנת 2011, ורציתי להחליף להכי חדשה, שמתקשטת בכינוי 2020. אז הפעלתי את התבנית החדשה, והיא נראתה ורודה ונחמדה, אבל אז בשום פנים ואופן לא הצלחתי להעלות תמונת רקע של רקפות. ואם לא יהיו רקפות, איך ידעו שזאת אני? בסוף נואשתי וחזרתי לעיצוב הרגיל, אבל אז התברר לי שכל הווידג'טים שלי התערבבו. לקח לי שעה לסדר אותם בחזרה (ובינתיים המבחנים ישבו לבד בחושך ובכו). לעזאזל עם וורדפרס הזה, עוד לא ראיתי תוכנה כל כך לא ידידותית למשתמש. שום דבר לא עובד לפי ההיגיון או האינטואיציה. על כל דבר צריך לשבור את הראש הרבה זמן, ואחרי שיודעים איך לעשות את זה, וורדפרס משנים את השיטה, ועכשיו תלכו תלמדו הכול מהתחלה.

בקיצור, לא משנָה את התבנית, שיהיה כבר ככה. אני מתנחמת רק בזה שהמאבקים הבלתי פוסקים בתוכנה של וורדפרס משפרים את האינטואיציה והביטחון שלי במשאיי ומתניי עם תוכנות מעצבנות אחרות. למשל תוכנות של בדיקת מבחנים. שנאמר, יצא מתוק מעז. הנה נחמה פורתא לסיומו של פוסט חמוץ.

32 מחשבות על “איפה הייתי ומה עשיתי

 1. אצלנו ועד העובדים האקדמאיים הוציא הנחייה ברורה: המעבר לבחינות ממוחשבות איננו חובה. אם את רוצה, תחזרי לבדיקה ידנית, אבל נדמה לי שתתרגלי די מהר למערכת הממוחשבת. אגב, את הציונים צריך לדווח על גבי קובץ אקסל נפרד.

  אהבתי

  • אצלנו זו חובה: אי אפשר לחזור לבדיקה ידנית, כי לא נשארו מחברות 😦
   התרגלתי למערכת, אבל יש סוגי תיקונים שדורשים כמעט שרטוט, וזה לוקח יותר זמן במחשב.
   הדיווח על הציונים משתנה ממוסד למוסד – אצלנו השאירו אותו כבעבר.

   אהבתי

 2. באמת להחליף תבנית פה זה מסובך, תמיד יש איזשהו אלמנט שלא מתנהג כפי שציפיתי, הפתעות קטנות ומעצבנות. ובמיוחד כשצריך משהו שיעבוד טוב בשפה ימיןלשמאלית, אני נוטה להישאר עם מה שכבר וידאתי שעובד.

  אהבתי

  • כן, גם אני ויתרתי על השינוי וזהו. יש בוורדפרס יותר מדי דברים מסובכים (למשל הדרך לסדר שקישור ייפתח בtab חדש: כל פעם הם משנים את הדרך לעשות את זה, וכל פעם צריך ללמוד מחדש).
   אבל הי, שלום לך פתאום 🙂

   Liked by 1 person

 3. אני לא בודק בגרויות, עד כאן. בדקתי לפני המון שנים והגעתי למסקנה, שאמנם זה כסף טוב, דא עקא המחיר הנפשי שנאלצתי לשלם היה גבוה מדיי. כן מסכים, שבדיקת עבודות במחשב בלתי נסבלת. [ יש לי כ- 25 יומני קריאה ממוחשבים שעליי לקרוא, להעיר ולציינן, ותמיד ישנם הקוטערים שרוצים לתקן את העבודה, ואני לא מסכים.]

  אהבתי

  • בגרויות גם אני לא בודקת, וגם בעיניי בדיקה ממוחשבת היא די עונש. גם בקבצים אני לא אוהבת לבדוק, אבל זה העולם החדש האמיץ, למרבה הצער.

   אהבתי

 4. לא ידעתי שהמבחנים גם עוברים תהליך של מחשוב. מעניין.
  מזדהה עם מאבקים עם תוכנות. אני רחוקה מלהיות טכנופובית ועדיין יש הרבה מקרים בהם התוכנה לא מספיק אינטואיטיבית.. גם אני לא ממהרת לשנות דברים בבלוג.

  אהבתי

  • כן, זה הטריק החדש אצלנו, הוא בן שבוע בלבד 🙂
   וורדפרס באמת מעצבנת בהקשר הזה. יש ימים שמגיעים מים עד נפש, שאז אני חושבת שאני אאסוף את מיטלטליי ואעבור לי מפה 🙂

   אהבתי

 5. יש בלוגים שאפשר לצרף תמונה בתגובה , תכננתי לצרף לך צילום רקפות, אבל אי אפשר (ואני לא בטוחה שאני בכלל זוכרת איך כותבים פוסט בבלוג שלי) מקווה שתצליחי במהירות להתגבר על בדיקת הבחינות .

  אהבתי

  • כאן אפשר להוסיף בתגובה קישור, אבל אני לא יודעת בקשר לתמונות – זה בעיקר הולך טוב בדיסקוס.
   תודה, גם אני מקווה – ותודה על כוונת הרקפות 🙂

   אהבתי

 6. הקורונה הזאת הולכת והופכת למפחידה מרגע לרגע, אפילו לאנשים אדישים כמוני. בהתחלה זלזלתי קצת בכל ההיבטרים, אבל בסוף, אני חוששת הם עוד יצדקו.
  או שלא.
  נחכה עוד קצת ונראה.

  אהבתי

 7. אצלי השנה יש המצאה חדש: עוזרי הוראה. שלושה. שבודקים שיעורי בית, בחנים ומבחנים ואז מכניסים את הנתונים למערכת. אני רק צריכה ללחוץ על כפתור אחד שמאשר לחשוף את הציונים. למעשה, לחרדת התלמידים, אין שום דבר שמונע ממני לתת בוחן פתע מידי שיעור. תענוג.

  אהבתי

 8. אצלנו תרגילים ודוחות מעבדה נבדקים על ידי מתרגלים 🙂
  ובחינות MULTIPLE CHOICE שנבדקים על ידי המחשב, הפכו את החיים שלי לקלים, אחרי שנים של גיהינום בבדיקת עבודות ובחינות פתוחות.
  והמרצה לרוב מפרסם (אבל לא מחויב) את התשובות באתר הקורס.

  אהבתי

 9. אם המבחנים ישבו ובכו, לא רוצה לחשוב מה יהיה איתם אחרי שתבדקי ותתקני את הטעון תיקון.
  ידעתי שמצאי גם לעצבים הללו , נקודת אור.
  אני שמחה שהרקפות כאן, בדיוקכפי שהיו קודם. הן יפות בעיני ובהחלט הסממן במייחד אותך.

  אהבתי

 10. אני לומדת בפתוחה ועדיין בודקים את המבחנים בדף נייר ורושמים הערות בכתב יד. אחר כך סורקים אותם לטובת הסטודנטים שיכולים להוריד את העותק של המבחן לעצמם.

  וורדפרס אכן יחסית בעייתי מבחינת עיצוב.
  צריך להכיר אותו ממש טוב כדי לא להסתבך איתו. ובכל מקרה סביר להניח שזה ייקח במינימום שעה לסדר מחדש את הכל (כי כל תבנית שונה)
  רק לבעלי עצבים מברזל…

  אהבתי

  • כן, זאת הייתה השיטה הקודמת: סריקה לאחר בדיקה. ולפני כן, אני בעצמי הייתי מחזירה את המחברות לסטודנטים – אבל זה היה בעידן הפרה-היסטורי. היום הכול יותר מסובך, אם כי בפועל אני לא רואה שזה משפר את רמת הלימודים.

   כן, מה שנכון נכון: בלוגספוט הרבה יותר פשוט וכייפי מהבחינה הזאת – ויש בו לא פחות אפשרויות עיצוב מאשר בוורדפרס.

   אהבתי

 11. איך בכל זאת את מצליחה לראות את הטוב בכל מיני מצבים. מהממת את!
  וגם סופר מוערכת על ההיאבקות החוזרת ונשנית שלך עם וורדפרס, הסיבוכיות שלה ובעיקר ההשתנות המתמידה שלה, שלא מאפשרת לנוח על זרי הדפנה אחרי שלומדים משהו כי או טו טו הוא יוחלף.
  הבעייה במיחשוב בדיקת הבחינות, לדעתי הצנועה (אמנם לא מרצה או מורה אבל בהחלט מכירה מערכות מחשוב) היא שלא באמת חושבים על משתמש הקצה ועל הידידותיות והקלות של התהליך. תמיד איכשהו עושים חצי עבודה או שני שליש….ומשחררים לאוויר העולם. בהצלחה עם הכל, וכיף שכרגע הרקפות שלך עדיין כאן

  אהבתי

  • לא תמיד אני מצליחה לראות את הטוב שבכל מצב, אבל תודה שאת חושבת שאני כן:)
   יש ימים שוורדפרס באמת מאוד מייגע, שאז אני ממש מרגישה מוכנה נפשית לעבור לבלוגספוט – אבל בהמשך מקבלת רגליים קרות. הרי גם שם לא חסרות בעיות.

   תוכנת הבחינות היא לא רעה, אבל יש בה באמת כמה דברים שמאטים את העבודה, ואשמח אם יתקנו אותם. תודה:)

   אהבתי

   • לגבי תוכנת הבחינות תתלונני ותבקשי תיקונים ספציפיים . ועודדי את עמיתייך לעשות כך גם. בסוף זה עוזר.
    אם תרצי עזרה עם בלוגספוט אשמח, למרות שאני מאמינה שאת מסתדרת לבד מצוין וגם למדת אותי כמה וכמה דברים 😃

    אהבתי

    • תודה:) בלוגספוט הוא באמת קל. ניסיתי הרבה פעמים. יש בעיות עם הסטטיסטיקות ועם הקישורים בין הבלוגים, מעבר לזה הכול עובד טוב. נראה…

     אהבתי

 12. אני לגמרי מבינה את האנטי שלך לבדיקת בחינות דיגיטלית ואת ההעדפה לבדיקה של העתקים קשיחים. נראה לי הרבה יותר נוח לעבור על בחינה פיזית. אבל מי יודע, אולי גם זה עניין של הרגל. אם לנסות לחפש נחמה כלשהי – את תורמת לחיסכון בנייר והצלת היערות…
  וכן, גם אני לפעמים חושבת בנוגע למסמכים חשובים במיוחד – שעדיף שיהיה לא רק עותק דיגיטלי אלא גם פיזי, למקרה שהדיגיטלי ייעלם מסיבה כלשהי…
  אני מתפקדת בזאת למפלגת הרקפות ותומכת במאבקך הצודק.
  באמת מפחיד עניין הקורונה, שלא נדע…

  אהבתי

  • בינתיים התלמידים כותבים על מחברות אמיתיות, כך שנייר לא נחסך – אבל אני מניחה שהשלב הבא יהיה דילוג גם על שלב המחברת, ויכתבו ישר לתוך המחשב. וגם אצלי יש איזה אי אימון מובנה בדיגיטליות: תמיד אני משאירה עותק על נייר, שיהיה. אבל בשורה התחתונה, נראה לי שסיכמת נכון: זה הכול עניין של הרגל. מי שנולד לתוך זה לא מבין את הדבקות הזאת בניירת.

   אהבתי

סגור לתגובות.