סגר ב', פרק 5

ואם תהיתם איך אני מרגישה בימים אלה – אז התשובה היא שבדיוק ככה (קישור ששלחה לי חברה בוואטסאפ):

https://www.facebook.com/1448100679/posts/10225054466135991/?extid=0&d=w

*

ואם תהיתם מה אני עושה בימים אלה – אז התשובה היא זום. ציירתי את עצמי ממסך המחשב בזמן שיעור אקוורל (בעיקר האוזניות והמיקרופון יצאו דומים לעצמם, ותודה לאיריסיה על הצילום). וכשאני לא בשיעור אקוורל בזום, אני בזום לצורכי עבודה.

אפשר להקליק על התמונה להגדלה

*

אלה הם חיי.

33 מחשבות על “סגר ב', פרק 5

 1. שיתפתי בפייס את המתוקה

  הבוקר מצאתי במעריב ידיעה של החברה להגנת הטבע שבו הם מפרסמים באתר שלהם קישורית שעוזרת למצוא "נחל 1000 מטר מביתך
  הולכת לחפש הקישורית

  אהבתי

 2. לציירים יש נטייה לצייר דמויות עם דמיון לעצמם במקרה שלך אהבתי את הציור גם אם לא מצאתי דמיון לעדה שאני מכירה., אולי כי את צנועה ופחות מתמקדת בתוויך האישיים.
  העיקר שאת מציירת ומעסיקה את עצמך, מעבירה את הזמן ולא נותנת למחשבות הגועליות להשתלט.

  אהבתי

  • הציור לא דומה לי, חוץ מאשר אולי ההבעה החמוצה, ברוח התקופה:)
   אני לא באמת יודעת לצייר פורטרטים, ומתרכזת יותר ברישום הידיים והתנוחה הכללית.
   האמת שאני מעסיקה את עצמי רוב הזמן, אלא שהמחשבות הרעות תמיד מוצאות דרך להסתנן ולהציק.
   תודה:)

   אהבתי

 3. מצטערת שככה את מרגישה. וזה גורם לי להעריך עוד יותר את כל הדברים שאני חופשיה ליהנות מהם כאן. זאת אחת מתוצאות הקורונה בשבילי: למדתי להעריך הרבה יותר את כל הדברים החיוביים. כמו השמש הנפלאה שאני רואה כרגע דרך החלון, ואיך שהיא צובעת את העלים האדומים של הסתיו. וזה שמותר לי להיפגש עם אנשים פנים אל פנים אפילו עם כל ההגבלות, ולמשל מחר בבוקר אני נפגשת עם ידידה לקפה. ולמרות שזום זה ממש ממש לא אותו דבר, זה הרבה הרבה יותר טוב מכלום ואני שמחה שהערב יש לנו פגישת זום של קבוצת בית מהקהילה שלי. (אבל ביום ראשון אנחנו נפגשים על באמת, וזה נפלא אחרי חודשים ארוכים שלא יכולנו. עם מסיכות ושמירת מרחק וחלונות פתוחים לאיוורור, אבל נפגשים. תענוג!)

  באמת אין לך עכשיו דברים שאת נהנית מהם?

  אהבתי

  • ברור שיש, אבל בגדול המועקה גדולה. האיסורים אינסופיים: לנו אסור לפגוש את מי שלא ב'קפסולה' שלנו, והקפסולה שלי למשל מונה רק אותי ואת האיש שלי, אפילו לא את הילדים, ועל חברות אין מה לדבר בכלל. אחרי כמה שבועות זה מתחיל לעלות על העצבים. וההנחיות בחלקן הן מרושעות וקטנוניות, או שמא טיפשות סתם, אבל אני שומרת על הכללים כי כך התרגלתי מאז ומעולם. והיות שאין צפי למתי זה ייגמר, והיות שאני לא ממש סומכת על שיקול הדעת של מנהלי האירוע – אני בצרות:(

   אבל כמובן את צודקת: לדעת לראות את הטוב וליהנות ממנו זו אומנות החיים, שווה להשקיע בה.

   Liked by 1 person

   • כן, מה שאת מתארת קשה מאד ואני מקווה שלא נשמעתי כאילו אני לא מבינה ללבך – מאד מבינה. אני רק יודעת מנסיון כמה שזה עוזר לי כשאני חושבת על הדברים החיוביים שאני יכולה להודות עליהם, ומקווה שתמצאי כאלה למרות כל האיכסה.

    Liked by 1 person

 4. אוהבת מאד את הרישום – גם אם הוא לא באמת דומה לך, הוא ממש מוצא חן בעיני.
  הילדה מקסימה וגם את לבי היא שבתה.
  יכולה לגמרי להבין שקשה לך עכשיו להתמקד בדברים הקטנים הטובים כי יש יותר מדי דברים לא טובים. והיות שאת שומרת חוק והנחיות אז הרבה מהדברים הטובים הקטנים מנועים ממך עכשיו. כמו לפגוש את הילדים. או חברות. או לנסוע לטייל על שפת הים או בחיק הטבע שרחוק מהבית. לא פשוט עדה, וטוב שאת יכולה לשחרר כאן קיטור. לפחות. ואני אישית שמחה שאת עושה זאת. ואולי זה אפילו מעט עוזר.

  אהבתי

 5. מעבר ליכולת הביטוי המרשימה מאוד של הילדה, בדיבור, בהבעות הפנים ובתנועות הידיים, התרשמתי גם מהעובדה שהחולצה שלה והקערה שלפניה תואמים 🙂

  אהבתי

   • הה, קוץ, אבל זאת תופעה נפוצה ומוכרת שמתוארת בחוגי המקצוע שלי כ'גרירה' – כלומר, המילה 'לפניה' שנתקעה שם באמצע, ושנחשבת בדרך כלל כשייכת למין זכר, מבלבלת את היוצרות.

    אהבתי

  • יש כמובן דברים קטנים מדי פעם. אבל הסך הכול מדכדך מאוד, ואני חושדת שאני לא היחידה.
   בעניין הרישום, צריך לזכור שאני לא כישרון גדול בציור, ולא בטוח שמה שיצא אכן משקף את המציאות (אם כי יש בו משהו שקצת מזכיר לי אותה).

   אהבתי

 6. הזום הוא אכן יאוש גדול, אבל יאוש גדול ממנו זו ישיבת צוות טלפונית. שיחת ועידה שמכילה 30 פלוס משתתפים, כשלא כולם מבינים, למרות שמסבירים להם שוב ושוב, שיש כפתור מיוט להשתיק את הרקע שלהם ויש אחת שחייגה לשיחה, הניחה את הטלפון בצד, בלי להקשיב וכולנו שומעים כל רחש וכל שיחה בצד שלה. והכל מהדהד וגורם לכאב ראש נורא.

  עדיף כבר בלי קורונה ולחזור לחיים הרגילים, לא? 😉

  אהבתי

  • לגמרי עדיף…
   אני לא מתמצאת בשיחות ועידה, אבל בזום יש למנחה של המפגש אפשרות להשתיק את המיקרופונים של כולם – שזו המצאה אדירה:)

   אהבתי

 7. הילדה נהדרת ומעבירה בדיוק את מה שאני וכולנו מרגישים. אהבתי מאוד את הציור, לגמרי מעביר את מה שאת מרגישה. מזדהה איתך מאוד. בדיוק המחשבות שלי.

  אהבתי

 8. האמת שאני חושבת שרוב האנשים עובדים (מהבית או נוסעים למשרדים כי מותר).
  ויש סוג של שגרה הפוכה כזאת, כי מי שיש לו ילדים הילדים בבית (אין גנים ובתי הספר סגורים).
  והאמת שנראה לי שכולם רוצים כבר לחזור לשגרה שהכרנו, למרות שאני לא בטוחה שזה יהיה אפשרי בזמן הקרוב.

  חג שמח

  אהבתי

 9. להיות עסוקים בימים אלו זה מהדברים היותר טובים וחשובים. כי אחרת אפשר ממש לשקוע. אההה וכמובן חשוב "להוציא" כמו הילדה המקסימה, כי אחרת הכל עלול להישאר בפנים ….ולהתפוצץ חלילה.
  שבוע יותר טוב.

  אהבתי

סגור לתגובות.