נרות צמרת

השנה דווקא זכרתי מבעוד מועד לקנות בסופר השכונתי נרות חנוכה. קניתי קופסה קטנה, רגילה, שכתוב עליה 'נרות צבעוניים'. אבל למה לא את הסוג השני, המשוכלל-וכאילו-לא-נוטף. ככה יצא.

כשפתחתי את הקופסה כדי להדליק את הנרות הצבעוניים, גיליתי להפתעתי שכולם – אבל כולם – לבנים לגמרי. ברגע הראשון זה היה קצת מאכזב (יש באישיותי חלקים מאוד ילדותיים), אפילו שקלתי לקנות למוחרת קופסה אחרת. אבל כשהדלקנו אותם נוכחתי לדעת שהם דווקא נורא יפים – יותר יפים ממה שהיו לי אי פעם. כשהם דולקים, הם מקבלים מין גוון חלבי-פנינתי מעודן ומפיצים סביבם אור רך, שקט וחם.

אתמול בערב – נר שישי – ראש המשפחה צילם אותם בשבילי.

שיהיה חג חנוכה שמח לכולנו – ואם אפשר לבקש, שיהיה בו גם איזה נס קטן או שניים: נראה לי שכבר נמצא מה לעשות איתם אם רק ינשרו אל חיקנו.

נר שישי, חנוכה תשפ"א
באדיבות ראש המשפחה
אפשר להקליק להגדלה.

26 מחשבות על “נרות צמרת

  • הנרות הלבנים כפי שוודאי את יודעת, הם מבצע של "טרה". כל מי שמצטלם עם חנוכיה ובה דולק נר לבן ושולח אליהם, הם מזכים את הצוותים הרפואיים בחבילת שי ממוצרי החברה.
   אז זכית לזכות את הצוותים בהרבה מאד חבילות שי. 🙂
   אני הזדעזעתי שבחבילת הנרות שנותרו משנה חולפת יש גם נרות שחורים. מי רוצה לחבל בשמחת החג?

   אהבתי

 1. זה מה שמצאתי בגוגל: נרות דקורטיביים – מתאפינים בעיצוב מסוגנן במיוחד, כשהצבעים האהובים ביותר על הישראלים הם בורדו ושמנת. האמריקאים, לעומת זאת, אוהבים נרות לבנים.

  אהבתי

 2. יפה
  אני גם כן אוהבת לדחק בצבעים של הנרות
  את נלבנים הקדשתי לשמש בקודש
  ואת הצהובים כו-לם שומרת ליום השמיני. להיאחז באור
  יפות התמונות של נרות הטוהר

  אהבתי

 3. בדיוק התרעמתי ביני לביני על זה שבאיזו פרסומת (טרה? או אולי משהו אחר?) מבקשים להדליק השנה נרות לבנים כהוקרה לצוותים הרפואיים או משהו. באמת – כל דבר צריך להפוך להיות מטעם איזו מטרה נאצלת לכאורה בכסות של פרסומת? אבל הנה יצא לך במקרה, ואת אפילו יכולה להוקיר וואט אבר.
  המשך חג נעים ומואר.

  אהבתי

  • כן, משהו על להצטלם עם נר אחד לבן ולשלוח לטרה, ואז הם ישלחו חבילת שי לצוותים הרפואיים. והרי היו יכולים לשלוח להם ישר, בלי קשר לצילומי נרות.
   זה יצא לגמרי במקרה, ואני כבר שוברת לעצמי את הראש איך אוכל לחזור על המקריות הנחמדה הזאת גם בשנה הבאה – כי על הקופסה (שאיננה שקופה) לא כתוב כלום, ואי אפשר לדעת איזה צבע נמצא בפנים.
   חג משמח גם לך!

   אהבתי

 4. באמת יפה! למרות שאני בהחלט מעדיפה את הצבעוניים – הנרות של ילדותי. לשמחתי אני מצליחה להשיג אותם דרך אמזון. (היו זמנים שהסופר כאן מכר נרות חנוכה אבל משום מה הם הפסיקו, אז אין פה איפה להשיג.)

  סוף חג שמח!

  אהבתי

 5. אני מניחה שהיו בהם משהו חגיגי (הלבן) ומאוד אחר…
  הסתיים לו החג אז שיהיו ימים שמחים.

  אהבתי

 6. נרות לבנים נקשרים אצלי עם שבת. השנה הדלקנו עם נרות שמן זית, ופתיליות. בעבר ויתרנו כי מסובך, אבל השנה מצאנו שמן זית שהוסיפו לו איזה חומר שגיבש אותו ורק עם ההדלקה הוא חוזר למצבו הנוזלי. יצא יפה. והכי יפה היה שהתאומים הגדולים שרו כל ערב את כל שירי החנוכה שהם יודעים. שכחתי איך זה החג דרך העיניים של ילדים בני 4…

  אהבתי

 7. מזכיר לי שיש לא מעט משפחות שמדליקות חנוכיה עם נרות + שמן
  גם סוג של מחזה מרהיב

  נרות צבעוניים זה תמיד משמח
  אבל בלבן יש גם משהו חגיגי יותר

  אהבתי

  • יצא לי לראות פעם אצל השכנים. זה באמת יפה. כולל החנוכיות האלה ששמים במין אקווריום ומשאירים כך שאפשר יהיה לראות גם מהרחוב.

   אהבתי

סגור לתגובות.