דו"ח מצב

מזה עידן ועידנים, וכו'. עוד מעט יוני נגמר ומאז תחילתו לא כתבתי כלום ועדה ק. מחמיצה פנים לעומתי.

אז מה היה לנו. לא הרבה. שנה"ל בחטיבת הביניים שבה התנדבתי הסתיימה. עכשיו התפנו לי שני בקרים בשבוע. אז עכשיו מה את עושה כל היום? כל מיני, אבל זה לא כולל כתיבה בבלוג, מסתבר.

התגלית של הקיץ היא משחק המילים האינטרנטי WORDLE וגרסתו העברית וורדעל. גיליתי את זה תודות לאמפיארטי שסיפרה על זה בבלוג שלה (תודה, אמפיארטי!), ומיד נשאבתי לזה (אפשר לחפש 'וורדעל' בגוגל ומוצאים בקלות). מסתבר שזה משחק די ותיק יחסית, אבל אני כרגיל הגעתי באיחור אופנתי ונדלקתי אחרי שכולם כבר נרגעו ממנו. כל יום בחצות מתחלפת מילה בת חמש אותיות שצריך לגלות תוך שישה ניסיונות לכל היותר. זה מקסים. זה תורגם מן הגרסה האנגלית המקורית לעשרות שפות, והאמת שיש אפילו יותר מגרסה עברית אחת. יש מי שמגלים אחרי שלושה ניסיונות, אבל אני – יצור איטי שכמותי – בדרך כלל זקוקה לחמישה או שישה (ונהנית מכל אחד מהם).

ההפתעה הגדולה ביותר במשחק הזה הוא שהגרסה האנגלית קלה לי יותר מן העברית. נכון שלפעמים יש מילה אנגלית שאני לא מכירה, ואז אין סיכוי שאגלה אותה, אבל עד עכשיו זה לא קרה לי הרבה. לעומת זאת העברית בנויה משילובים של שורשים ותבניות, ובדרך כלל התבנית מתגלה די מהר, ואז נשארים עם המון שורשים אפשריים ולא תמיד מצליחים לגלות תוך שישה ניסיונות.

אני מכירה אנשים שמחכים כל יום לחצות, פותרים את החידה היומית החדשה ואז הולכים לישון. אני משאירה לי אותה לבוקר, ופותרת אותה עם הקפה הראשון. קודם הגרסה העברית 'מדויקת' (יש בגוגל), ואז וורדעל, ואז WORDLE. שלוש מילים על הבוקר. זה נורא כיף. אחרי זה אני מתפנה לטרדות הרגילות, ואז זה הרבה פחות כיף.

איזה טרדות? לא, אל תתנו לי להתחיל. הממשלה נפלה, הקורונה חזרה, הקיץ התחיל, הסחלב שלי מת, הבת שבע שוב בהלם, הסידן בורח לי מהעצמות, ועוד כהנה וכהנה. אפילו עדה ק. אומרת: די, תעזבי את זה, לא צריך לפרט הכול.

מה עוד: שוקלת בשיא הרצינות לפתוח עוד בלוג שיהיה מיועד לשרבוטים בלתי אינפורמטיביים. בלתי אינפורמטיבי, ככה אני קוראת לזה. כל מיני דברים קצרים ולא מחייבים שבדרך כלל לא מעניינים אף אחד ולא מעוררים שום דיונים. יש לי כאלה גם במחברת, אבל היתרון של בלוג הוא שיש לו אינדקס, וקל יותר למצוא בו דברים (בהנחה שאני מחפשת), ואם הפלטפורמה לא פושטת רגל, אז גם הכול נשמר וזמין. אני חושבת על זה כבר הרבה מאוד זמן, אבל עכשיו נראה לי שזה הולך ומתקרב.

ועוד זה, שאולי קשור:

תפזורת
אני מתפזרת
על סביבותיי
ואיך אלקט
את פזורותיי

20 מחשבות על “דו"ח מצב

 1. כן, תפתחי בלוג שירבוטים או איך שאת קוראת לזה. נהדר. אבל אותו דבר את יכולה לעשות אינסטגרם שמרכז לך שם את כל הרישומים והאקוורלים שלך.. . נכון שבבלוג יותר קל עם אינדקס. מה שתחליטי ויהיה נהדר

  אהבתי

 2. מי אמר שזה בלוג אינפורמטיבי ושצריך לכתוב בו דברים מסוג מסויים? את.
  ורק את יכולה להחליט שאת משנה את תוכנו, מידי פעם או תמיד.
  יש לי סחלב שקיבלתי מחמותי בפסח, נראה לי שזה כבר די הרבה זמן שהוא חי אצלי, אז אני מרוצה.
  נסי לגדל אננס, זה אושר שאין לתאר.

  אהבתי

  • הסחלב המנוח שלי היה אצלי מאוגוסט 2019 (עוד מלפני הקורונה!). כך שאולי אפשר לטעון שהוא מת בשיבה טובה. הצרה היא שאצלי לא היו לו חיים כל כך טובים.
   זוכרת את האננס מהפוסט שלך. אולי באמת… 🙂

   אהבתי

 3. חופשה נעימה ומהנה לך עם מינימום צרות 🙂
  ניסיתי את משח המילים הזה פעם או פעמיים, נהניתי ולא הרגשתי צורך לחזור אליו…

  אהבתי

  • תודה תודה:)
   בהתחשב בעובדה שאני בכלל לא משחקת שום משחקי מחשב, גם לא בסמרטפון, ההתמכרות שלי לוורדעל די יוצאת דופן. נראה כמה זמן היא תימשך.

   אהבתי

 4. גם אני משחקת בשתי השפות והעברית הרבה יותר קשה לי. חשבתי שזה בגלל שעברית שפה קשה לעולים. ההסבר הלשוני שלך ממש שימח אותי, הבעיה אכן לא אצלי אלא בשפה. תודה רבה. אפשר לשחק את המשחק גם ביידיש.
  יש משחק מילים נוסף באנגלית שאני אוהבת שנקרא Waffle. אולי תנסי.
  תמיד כיף לקרוא אותך.

  אהבתי

  • ניסיתי WAFFLE! לקח לי זמן להבין את הכללים, ובראשון נכשלתי, אבל זה נחמד מאוד, כך שכנראה אמשיך לנסות. תודה.
   יש וורדעל ביותר משישים שפות. אני לא בטוחה שאני יודעת מספיק מילים ביידיש בשביל להצליח, אבל אפשר לנסות. ניסיתי בהונגרית ונכשלתי קשות:)

   אהבתי

 5. ניסיתי את המשחק כמה פעמים והפסקתי. גם אני הצלחתי יותר באנגלית. כמו שציינת, השורשים בעברית גורמים לכך שצריך לעשות הרבה נסיונות אפילו שכבר יש לי שלוש אותיות נכונות. אז התיאשתי. גם לא הסתדרתי עם זה שצריך לחכות יום שלם לעוד הגדרה…

  אהבתי

  • אני דווקא אוהבת לחכות. זו ציפייה נחמדה. אבל אם את מעדיפה שתהיה מיד עוד הגדרה, נסי את 'בול במילה' (חפשי בגוגל). שם, ברגע שאת משלימה מילה אחת, מציעים לך עוד אחת. אפשר לשחק עד אינסוף:)

   אהבתי

סגור לתגובות.