תשובה לשאלה

בנושא החם של 'פרפרים' הוצע הנושא 'מה יש לי בתיק'.

א-הא. תיקים זה נושא כאוב. יש לי בתיק יותר מדי דברים, וראש המשפחה קורא לו לפעמים 'המזוודה'. ואז מוסיף עוד דברים, משלו, שאסחב לו, כי לו אין תיק (הצעה לנושא החם: למה לגברים אין תיקים?)

אז מה יש לי שם. הדברים הרגילים: ארנק, מפתח, טלפון. משקפי שמש. משקפי קריאה. עוד זוג משקפי קריאה ליתר ביטחון (בלי משקפיים אני סומא בארובה). ממחטות נייר. אבק שנוצר מממחטות נייר.

ציוד קורונה: שתי מסכות חד פעמיות, מסכה אחת מבד. בקבוק קטן של אלכוג'ל (כמעט ריק כבר, אבל קורונה הזאתי, תיפח רוחה הארורה, עוד ממשיכה).

פנקס קטן. עיפרון, עט. גומיה לשיער למקרה שהקליפס יתפרק. בתיק של העבודה (שאני כבר לא עובדת) היה לי גם מסרק קטן, קרם ידיים ושפתון בלי צבע. אבל את אלה אני כבר לא סוחבת איתי ביומיום. אגב, היה לי שם גם ספר תהילים קטנטנן בגודל חצי אצבע. היום אני כבר לא רואה מה כתוב בו, אפילו עם משקפיים, ואת מזמור כ"ג אני בין כך ובין כך יודעת בעל פה. אז הוא נשאר בתיק ההוא (שעוד הולך איתי לפעמים לשיעורי ציור).

כשנוסעים לנסיעה של שעה-שעתיים וצפונה מזה: בקבוק מים (יש לי שלושה גדלים שונים לבחירה, בהתאם לאורך המסע ואופיו). תרופה שאולי תגיע השעה לקחת. כובע. סוודר קטן למזגן (בקיץ. לא, אל תתחילו איתי).

פעם הייתי לוקחת לנסיעה (אפילו קצרה) גם ספר. היום לא צריך, יש אפצליקציות. לפחות זה.

התיק עצמו הוא בדרך כלל תיק גב (תעמדי ישר! תיישרי את הכתפיים!), שלא נראה מאוד גדול, וגם לא מאוד כבד, אבל יש בו הרבה מקום והוא מחולק היטב ומאוד נוח. היות שאחד הדברים שאני הכי שונאת לעשות זה להעביר ציוד מתיק אחד למשנהו, אני בדרך כלל לא מחליפה אותו: הוא הולך איתי לסופרמרקט, לטיסה לחו"ל, לקונצרטים, לחתונות (בחיי). פשוט מתוך עצלות.

במי אני מקנאה? במי שיכולה להחליף תיקים לפי הצורך, להעביר מאחד לשני, לא לשכוח שום דבר בישן וגם אחר כך למצוא כל מה שצריך מהר בתיק החדש. יש אנשים שנולדו עם מזל, אני לא אחת מהם.

את הפסקה האחרונה כאן למעלה כתבה עדה ק. זאתי תמיד תמצא על מה להתלונן.

33 מחשבות על “תשובה לשאלה

 1. אכן את סוחבת אתך הרבה דברים שאני לא שמה בתיקי. האם התיק שלך כבד? אני לא יכולה לסחוב תיק כבד. את רוב הדברים שהזכרת אני לא לוקחת אתי. אבל גם בתיק שלי המצומצם כאשר אני צריכה משהו לוקח לי דקות ארוכות עד שאני מצליחה למצוא אותו. ענייני תיקים הם מסובכים!
  החלפת תיקים תמיד, באמת תמיד, גורמת לי לשכוח משהו בתיק הישן אז אני מאד משתדלת לא להחליף.

  אהבתי

  • התיק לא מאוד כבד, והעובדה שהוא נישא על הגב ולא על אחת הכתפיים – מקילה מאוד.
   הגדרת נכון: 'ענייני תיקים הם מסובכים'. לגמרי!

   אהבתי

 2. רק הארנק שלי הוא תיק כבד בפני עצמו, אז אם מוסיפים מוסיפים משקפי שמש ומשקפי קריאה, מפתחות,
  (כשעבדתי גם תיק איפור) מניפה ושל (מה שבטוח בטוח) מסרק שאף פעם לא בשימוש, מטליות לחו, עזרה שניה, פצירה ועוד ועוד. התיק שלי כבד ולמזלי האיש שלי מתנדב לשאת אותו, מאז בעיות הגב.

  אהבתי

 3. הנושא של החלפת תיקים מזכיר לי קטע בספר שקראתי (״פעמון הזכוכית״) שבו הגיבורה מספרת על איך היא מעריצה מישהי שהיא בדיוק הכירה שלמדה במכללה עם מודעות אופנתית כזו גדולה שהיו להן יקים שאפשר היה כנראה ״להלביש״ עליהם עטיפה, והן היו נדרשות לעשות את זה כדי שהתיק יתאים לגרדרובה…

  Liked by 1 person

  • זה מזכיר לי את שעוני היד שנמכרים עם רצועות בצבעים שונים שאפשר יהיה להחליף בקלות כדי שהרצועה תתאים לבגד.

   אהבתי

  • בתגובתך הזכרת לי שבשנות השישים לאמא שלי היו מיליון תיקים בצבעים שונים ובכל פעם היתה הולכת עם תיק "שיתאים לגרדרובה" כמו שכתבת. 😉

   אהבתי

 4. גם לי יש נטיה לשים לאנשים דברים בתיק. לא אוהבת לקחת הרבה דברים 🙂
  עכשיו אני נזכרת שגם אני בארץ הייתי צריכה ז'קט בקיץ. המזגנים תמיד מקפיאים, כמעט בכל מקום.

  אהבתי

  • כן, אני מכירה את הנוהל הזה של חפצים בתיקים של אחרים… הפתרון לזה הוא אולי כיסים טובים, עמוקים, עם ריצ'רץ':)

   אהבתי

 5. באמת הרבה דברים… אבלן נראה שאת מוכנה לכל 🙂
  לי אגב יש תיק, אולי אפילו שניים (השני זה פאוצ' אז אולי לא נחשב). אין בו הרבה, אבל יש בו יותר מדי…

  אהבתי

 6. לשאלת הגברים: אצלי הכל היה בכיסים (אחד מהקדמיים במכנסיים – ארנק בשני -מפתחות. ויש גם שניים אחוריים לדברים שלא מפריע לשבת עליהם), בכיס החולצה -טלפון…). החיסרון – צריך לוודא שהכל מועבר מבגד לבגד ולא נשאר בטעות בכיס שעובר כביסה 🙂 כן, יש גם תיק – אך רק עם "חומרים" לענייני עבודה או פגישות עבודה. לאחרונה מסתובב עם פאוץ' תלוי, בגודל המותאם לטלפון ושיש לו עוד תאים פלאיים לכסף, כרטיסי אשראי, רשיון נהיגה… בקיצור כל מה שגבר צריך כנראה. לדברים גדולים, אם צריך, בשביל זה יש את התיק של הבת זוג 🙂
  אגב, לאן נעלמה האפשרות להגיב מחשבון גוגל (בלוגספוט)?

  אהבתי

  • זהו, התיק של בנות הזוג הוא כנראה מאוד חשוב:)
   לא יודעת לאן נעלמה האפשרות שהזכרת, באמת גם אני לא מוצאת:(

   אהבתי

  • זה הזכיר לי סדרה קומית בריטית שראיתי אי אז, שבה מסביר גיבור הסדרה לבעלת הבית שלו עד כמה ארוכים המעיים שלה: אם נפרוש אותם, אמר לה, הם יגיעו מן החדר הזה ועד לשער הכניסה לחצר, בקצה השביל.

   Liked by 1 person

 7. ואני התעסקתי רק בתיק הנסיעה לחו"ל.
  יש תיק קטן שנמצא על הכרס, מוגן מכייסות. יש בו רק תעודות מזהות, כסף, טלפון, נרתיק משקפיים, מפתחות. זהו.

  Liked by 1 person

 8. אכן נושא כאוב. גם ללגלג על תכולת התיק וגם להוסיף עליו? חצוף 😉
  וכמה מעצבן זה האבק שנוצר מממחטות נייר?!
  רק לאחרונה הורדתי את בקבוקון האלכוג'ל מהתיק.
  וואי, שפתון בלי צבע יש לי בכל אחד מן התיקים שלי. וגם בפאוץ'. שריטה רצינית יש לי עם היובש בשפתיים. גם עט יש לי אבל פנקס כבר לא. את הכל אני רושמת ב"פתקים" שבטלפון.
  ונכון, גם לא צריך ספר. הכל בטלפון. וגם אני עם תיקי גב. מאז בעיות הכתפיים. זה ממש "תיק" להחליף תיק, את צודקת. אני עושה זאת לעיתים נדירות – לנסיעות (מלון, חו"ל) תיק גדול יותר ולאירועים/יציאות ערב לקטן יותר. אבל אז קשה להחליט מה צריך לקחת ומה לא.
  מאד מזדהה עם עדה ק. בנושא הזה.

  אהבתי

 9. תודה שכתבת למדור. אמנם כבר הגבתי בתור אמפי אבל רציתי לומר שתזמנתי את הנושא "למה לגברים אין תיק?" לאחד השבועות הקרובים 🙂 תודה

  אהבתי

 10. טוב אז לי יש שק קטן עם כתפיות שמצאתי שהוא הכי נוח לי,היה לי תיק כמו ילקוט קטן,אבל הוא לא ענה לצרכיי ולא היה נוח.
  אז ככה,לי יש בתיק מטען למכשירי השמיעה שלי שלאחרונה המכשיר הימני עושה בעיות ומפסיק לעבוד,אני מתעצל ללכת לסדר את זה במכון שמיעה ובמקום זה אני נושא את המטען וזה אחלה,חוץ מזה יש לי בתיק את קופסה הקטנה של מכשירי השמיעה שהיום משמשת לאיכסון כדורי אופטלגין.. אם יכאב לי משהו…
  כמו כן יש לי ארנק בתיק,את מפתחות האוטו והבית אני מחזיק בכיס לא בתיק. שיהיה
  וכשאני הולך לעבודה אני מכניס כריך,חטיף כלשהו ובקבוק מים קטן וזהו.
  גם אישתי מגזימה לגמרי עם התכולה של התיק שלה ואתמול אללי נקרעה לה רצועת גב אחת וכבר התבשרתי שהיא תקנה תיק חדש.
  אין פואנטה.
  טליק

  אהבתי

 11. יש לי שני תיקים, אחד קטן ואחד גדול, שניהם תיקי גב.
  וגם אני מאוד אוהבת את מזמור כ"ג, אבל זוכרת רק את גיא הצלמוות בעל פה. 🙂

  אהבתי

  • גם לי יש תיק גב קטן ליומיום ותיק גב גדול כשצריך לסחוב ממש הרבה.
   בהקשר של הצלמוות, אם את זוכרת את 'לא אירא רע', די בזה:)

   אהבתי

סגור לתגובות.