שתי ציפורים בבת אחת

בשרביט של קהילת פרפרים הוצע הנושא 'כלב או חתול'. אני לא מאוד טובה בחיות מחמד, למרות שמאז הוגולינה המתוקה (וראו ברשימת הקטגוריות) יש לי מקום רך בלב בשביל כלבים מסוימים, בעיקר אם מישהו אחר מטפל בהם. אז לא חשבתי לכתוב על זה בכלל, אבל פתאום נזכרתי בשיר של אריק איינשטיין על הילד שמתחנן לכלב ובסוף מקבל חתול קטן במקום, וזה שיר כזה מתוק, ופתאום עלה בדעתי שאולי יהונתן גפן הוא מי שכתב את המילים, ובדקתי ואכן.

אז יצא שעלו בחכתי שתי ציפורים בבת אחת, ואני משתפת כאן את הקישור (במילה 'הנה' שלהלן).

הנה. ותיהנו.

14 מחשבות על “שתי ציפורים בבת אחת

 1. מקסים עדה.
  כותב מלחין ומבצע ענקיים..
  לי, כילדה, לא היתה פנטזיה על חיית מחמד וזה לא משהו שעלה בבית שגודלתי. אבל מאז שהפכתי לאימא היו ויש מחמדים. אני תוהה על הצירוף חיית מחמד. לא תמיד זה מחמד. סוף חיי המחמד בכלל לא נחמד….

  אהבתי

  • התלהבתי מיונתן גפן עד גיל 20
   אח כ הוא כבר נראה לי ילדותי ולא קראתי אותו יותר
   היום אני שמה לב שהשירים שלו הם משפטים די פשוטים, יומיומיים כאלה שלמזלו הרב יוני רכטר הצליח לחבר להן מנגינה
   "פתאום בחמש אחרי הצהרים הלכתי עם אמא למכולת וראיתי שהגן סגור"… אוקי ו.
   שירה זה לא
   אוגניה

   אהבתי

   • אני לא בטוחה שהשירים שלו בכלל מתיימרים להיות 'שירה', על כל פנים לא רובם. המילים והמשפטים אכן מאוד פשוטים, אבל לי זה לא מפריע, להפך. בעיניי הערך של מה שהוא כותב הוא שהוא מצליח לגעת ולעורר הזדהות – ודווקא באופן 'פשוט' – ברגשות ומחשבות שמוכרים לרובנו, וברבדים שונים של גיל בו זמנית. ולכן למרות שרבים מהשירים מיועדים רשמית לילדים, איכשהו גם מבוגרים רבים מתחברים אליהם.

    Liked by 1 person

 2. יש לי את הספר הזה של יהונתן גפן בבית עוד מימי ילדותם של ילדיי: ספר שלם על חתול אחד. השיר הזה מופיע בהתחלה. זה ספר מקסים. אבא הביא לו חתול במקום כלב. חתול "פרסיאמי" – חצי פרסי וחצי סיאמי. הם קראו לו מאיר. הילדים שלי עפו על הספר הזה. וכמובן על הכבש הששה עשר . ואני גם קראתי את 'שירים שענת אוהבת במיוחד' וראיתי שתיים או שלוש הופעות שלו (בצוותא וגם בבית יד לבנים בהרצליה) כשהייתי נערה. אהבתי את הכתיבה שלו מאד. כאיש משפחה הוא לא הצטיין… אבל ככה זה כנראה. אף אחד לא מושלם

  אהבתי

  • לא ידעתי שהיה ספר שלם על החתול הזה!
   את הספר של הכבש השישה עשר מאוד אהבתי, והייתה לילדים שלי גם קלטת של השירים שהיו בו.
   אהבתי את המילים הפשוטות שבהן כתב את השירים האלה. כמובן הוא לא היה מושלם, על כמה מן הדברים שאמר אפשר היה לוותר – אבל את זה הרי אפשר לומר (כמעט) על כל אחד.

   Liked by 1 person

סגור לתגובות.