Bloganuary 5

(English after the Hebrew)

מהו הדבר שהיית רוצה לדעת לעשות?

כשהייתי ילדה, רציתי לדעת לעוף. זה התגבר אחרי שראיתי את ההצגה 'פיטר פן', שבה גילה אלמגור התעופפה מעל הבמה כשהיא קשורה בחוט. רציתי גם – עם חוט או בלעדיו.
לא הסתייע.

מאוחר יותר, כשהתוודעתי לספורט של החלקה על הקרח, רציתי לדעת להחליק גם. זה על פניו יותר ריאלי מלעוף, אבל לא באמת, ולא בשבילי, ובטח לא בארץ. וזה דורש כושר ספורטיבי מעולה (זה ממש לא קל כמו שזה נראה). אני אומנם מרבה בהליכות, ומתעמלת כל יום, ואפילו משתעשעת בתרגילי יוגה – אבל החלקה על קרח זה ליגה אחרת.
אז גם זה לא הסתייע.

נשאר הרצון ללמוד סוף סוף לבשל ממולאים. כאן עוד יש אולי סיכוי, למרות שעדה ק. מעירה שאין מצב.

*

What is something you wish you knew how to do?

As a child, I wanted to know how to fly. Especially after I saw Peter Pan flying (tied to a string) in the theater. I wanted to do the same, with or without the string.
Well, that did not work out for me.

Then I wanted to know how to ice-skate. This seems a bit more realistic, but it isn't really.
So this did not work out for me either.

So nowadays I am left with my wish to learn how to make stuffed peppers and such in my kitchen. My advanced age has taught me to aspire to more feasible achievements.
Well, maybe. We shall see about that.

16 מחשבות על “Bloganuary 5

  • תודה על העידוד. זה הרבה יותר מסובך מעדשים:)
   אתמול דילגתי, לא היה לי זמן וחשק. ורק הבוקר ראיתי שאת כן כתבת על זה.

   אהבתי

 1. לעוף זה בהחלט חלום גם שלח מאז ומתמיד. החלקה על הקרח הצלחתי מעט, בכל זאת חייתי ביצדותי כמה שנים בארה"ב ושם זה נגיש הרבה יותר ובילדות גם אפשר ללמוד דברים יותר בקלות. ממולאים אני יודעת להכין רק פלפלים….וגם את זה מזמן לא יצא לי להכין. בטוחה שכאשר עדה ק. תשתכנע הם ייצאו נהדרים 🙂

  אהבתי

 2. אני אמנם לא יודע לעוף, אבל הייתה תקופה שבה היו לי חלומות שבהם ניתקתי מהאדמה וריחפתי במרומים. זה היה כיף אדיר, ותכלס סוג של עפתי באמת, כי הרי הכל בראש…

  אהבתי

 3. השבוע הכנתי תחתיות ארטישוק ממומלא, היה טעים מאד. בניגוד למתכון שראיתי באינטרנט, החלטתי לטגן את התחתיות הממולאות בקמח ובביצה ורק לאחר מכן לבשל. ממליצה.
  אף פעם לא הבנתי את בתי שרצתה ללמוד לעוף, אני כל כך עם רגליים על הקרקע, צריכה משהו מוצק שיהיה תחת הרגליים. למרות שאני אוהבת ים, לא יודעת לשחות, בחלום אני שוחה נהדר וגם רוכבת על אופניים. בשביל זה נוצרו חלומות לא?

  אהבתי

 4. במקום לעוף אפשר לטוס ואת זה עשית… וגם ממולאים את יכולה 🙂
  לי זה הזכיר התחלה של שיר שאני אוהב של עלי מוהר ויוני רכטר:
  "כן גם אני
  לא פעם
  רוצה להיות אדם כל כך מוצלח
  שמתלבש בטוב טעם
  מרגיש כמו דג במים בעולם"

  לא בדיוק עונה על השאלה כמובן

  אהבתי

 5. כשהייתי ילדה בת דודה שלי למדה החלקה על הקרח. הם גרו בת"א והיה אז משטח החלקה ברמת גן, קרוב למה שהיום הוא קניון רמת גן. הייתי הולכת עם אחי ועם חברים/ות להחליק על הקרח והיינו יכולים לבלות שם שעות על גבי שעות (פעם הכניסה הייתה ליום שלם ולא רק לשעה).
  כשהייתי בתיכון עשיתי סנייפלינג זה היה הכי גבוה שלי ללעוף לאנשהו….
  הייתי בחוג שבשלב מסויים גם הדרכתי בו, והייתי עושה סנייפלינג לפחות פעם-פעמיים בשבוע, וטיול אחת לחודש-חודשיים (תלוי בעונות השנה).
  ממולאים יצא לי להכין פלפלים (הכי קל), קישואים (יש לי מכשיר שנקרא ווג'י דריל ואיתו קל מאוד לרוקן אותם), חצילים, כרוב, פטריות, בצלים, וארטישוקים (או יותר נכון תחתיות ארטישוק).
  ממליצה להתחיל עם משהו קל ונחמד.

  אהבתי

  • אני זוכרת את המקום ההוא ברמת גן. אף פעם לא הייתי שם. נראה לי שהחלום הוא לא רק לדעת להחליק על הקרח, אלא גם ובעיקר לא לפחוד מזה:)
   פלפלים נראה לי באמת הכי קל. עשיתי פעם או פעמיים, אבל עוד יש מקום לשיפור.

   אהבתי

 6. הלכתי פעם להחלקרח עם הילדים שלי. אמרו לי שקודם צריך לעשות עשר הקפות תוך החזקה במעקה ואז אפשר להעיז ולעזוב את המעקה. עשיתי עשרה סיבובים ועוד עשרה אבל אף פעם לא העזרתי לעזוב את המעקה.

  אהבתי

סגור לתגובות.